نمايش خبر در تاريخ :
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
اشتغال و درآمد در توانمند سازی زنان چقدر موثر است؟
برخی معتقدند اشتغال و آموزش توانمند‌سازی زنان را تسریع می‌کنند و عده‌ای هم براین باورند که فرآیند توانمند‌سازی برآورده شدن نیاز‌های اساسی تا نیاز‌های پیچیده‌تری مانند، ‌خشنود بودن، عزت نفس و داشتن مشارکت در زندگی سیاسی و اجتماعی را در برمی‌گیرد.
۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۷
رفتاری که بر منش ایرانی سایه می‌اندازد
چندی پیش، ۲۹ زائر شیعه میانماری به نیت زیارت کربلا و مشهد عازم ایران شدند؛ ولی سرقت پاسپورتشان در ترمینال، تمام سفر را به هم می‌ریزد. آن‌ها نه به کربلا رفتند و نه می‌توانند به میانمار برگردند.
۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۱
نقش بانوان شاغل در زندگی خانوادگی
در خانواده، همسر و مادر عضو اصلی است. زن در این مجموعه، جای بسیار اساسی و رفیعی دارد. به همین خاطر، وقتی اصل خانواده ‎ـ‎یعنی زن ‎ـ‎ متزلزل است، در آنجا هیچ‎ چیزی در جای خودش قرار ندارد
۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۰
مبارزه با اعتياد ناموفق بوده است
يكي از گرفتاري هاي عمده كشور اين است كه اگر در گذشته اعتياد به مواد مخدري مثل ترياك و مشتقات آن در كشور زياد بود، امروز اعتياد به سمت مواد صنعتي و روانگردان كشيده شده است. موادي كه بسيار خطرناك هستند و متاسفانه بيشتر قشر جوان به اين مواد رو آ‌ورده اند و به خاطر حالات نشاط و شادي اوليه اي كه مصرف اين ...
۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۸
روایت بازیگر زن از فساد در سینما
بازیگر تلویزیون گفت: به فیلمسازی گفتم من حاضرم به‌عنوان هنرور از جلوی دوربین رد شوم، ولی در واقع بهای گزافی ندهم که بابت نقش اول، اثری را بازی کنم.
۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۴
تهران کلانشهری سبز/ پیشرفت ۷۴ درصدی کمربند سبز طی دهه اخیر
در حال حاضر تهران یکی از سرسبزترین شهرها با موقعیت جغرافیایی مشابه به حساب می‌آید و دارای بیش از ۱۳هزار هکتار فضای سبز داخل محدوده شهری است.
۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۶
واردات چه کالاهایی باید شرعا و قانونا حرام شود؟
گر چه به نظر می‌رسد واردات کالاهای سرمایه‌ای و واسطه‌ای امری مناسب برای تولید است اما در برخی موارد واردات این کالاها نیز بخش دیگری از تولیدکنندگان داخلی را با مشکل مواجه می‌نماید.
۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۴۷
فروش گیاهان کوهی برای فرار از فقر و بیکاری + عکس
این روزها بیکاری به اندازه ای افزایش یافته است که در بسیاری از استان‌ها مردم برای فرار از بیکاری، به مشاغلی مانند فروش گیاهان کوهی روی آورده‌اند.
۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۴
خاطره‌ای که ثابت می‌کند آیت الله هاشمی، قبل از انقلاب هم لیبرال بوده است!
زیباکلام با اشاره به ویژگی آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی در زمینه ارتباطش با لیبرالیسم، گفت: ویژگی آقای هاشمی این بود که متکلم وحده نبود و این از ویژگی انسان‌های لیبرال است!
۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۱
روحانی با تیم تکنوکراتش در رفع مشکل بیکاری ناموفق بود
اندیشکده انگلیسی نوشت: در پیروزی روحانی تردید وجود دارد و نارضایتی‌های زیادی بابت ناتوانی او در اجرای قول‌هایش ایجاد شده است.
۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۱
سرانجام مبهم قراردادهای هواپیمایی
3 قرارداد فروش هواپیما به ایران علی‌رغم آن‌که با سخت گیریهای حقوقی کشورمان، قطعی به نظر می‌رسد، اما همچنان از سوی منابع خارجی به دیده تردید نگریسته شده و اما و اگرهایی درباره آن‌ها مطرح می‌شود.
۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۸
تیر خلاصی که جهانگیری به روحانی زد
در هیچ جای دنیا پیدا نمی‌کنید که یک رئیس جمهور برای نوبت دوم نامزد انتخابات شود و به فاصله یک روز، معاون اول او هم ثبت نام کند.
۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۸
گفت و شنود/ صدای الاغ!
«لئون پانتا» وزیردفاع اسبق آمریکا که مدتی هم رئیس سازمان «سیا» بود، گفته است؛ هدف اولیه از ساخت بمب 10 تنی که در افغانستان آزمایش کردیم، حمله به ایران بوده است!
۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۲۰
مناطق آزاد مانع فعالیت شوراها/ شورای شهرهایی برای هیچ!
حدود یکماه دیگرمردم به پای صندوق های رای می روند تا اعضای شورای شهر یا روستای خود را برای 4سال آینده انتخاب کنند شوراهایی که در برخی از مناطق تنها جنبه نمایشی دارند.
۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۱
مجلس یک گام به سوی اصلاح مصوبه جنجانی خود برداشت/ گارانتی خودروها 2 سال اما معافیت معاینه فنی 4 سال؟
مجلس با تصویب کاهش مدت معافیت معاینه فنی خودروها از 5 به 4 سال یک گام در جهت اصلاح مصوبه اشتباه خود برداشت اما آیا این گام کافی بوده است؟
۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۰
ژیمناستیک سیاسی ترامپ
حمله آمریکا به سوریه، از طرف دیگر در تعارضی آشکار با دیدگاه‌های زمان انتخاباتی ترامپ برای بهبود روابط با روسیه قرار داشت.
۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۰
متغیرهای دخیل در ائتلاف سازی عربستان علیه ایران
می‌توان گفت که ایران به رغم تمام تلاش‌های صورت گرفته توسط عربستان برای ایجاد ائتلاف منطقه ای علیه این کشور، همچنان بازیگر اصلی و پیروز در مناطق حوزه نفوذ خود محسوب می‌شود.
۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۰۷
حضرت زینب (س) چگونه به شهادت رسید؟
علت اصلی وفات ام مصائب، حضرت زینب کبری(س) کاملا مشخص نیست.
۲۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۵
القای سبک زندگی آمریکایی از طریق فیلم‌های هالیوود
سبک زندگی آمریکایی، این روزها آرام و خاموش در حال بلعیدن سنن، آداب زیبای کهن، عرف و شرایط زندگی کشورهای مختلف است و با شیوه ای نامحسوس و جذاب با بهره گیری از هنرهای مدرن و امروزی مانند سینما و بازی های رایانه ای و دیگر اقلام فرهنگی در حال تبدیل شدن به روش و مدلی برای زندگی مردم تمامی دنیا می شود.
۲۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۹
کارنامه تاریک اقتصاد ایران در سال 95
کارنامه اقتصادی ایران در سال 1395 در حوزه اشتغال و جلب سرمایه خارجی نامطلوب ارزیابی شده و معضل بیکاری همچنان مهمترین چالش پیش روی اقتصاد این کشور باقی مانده است.
۲ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۸