نمايش خبر در تاريخ :
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
توجه سازمان «سیا» به زبان فارسی
سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به تازگی در وبگاه خود بر اهمیت آموزش افسران ماهر به زبان‌های مختلف دنیا، از جمله فارسی، در حالی تاکید کرده که گزارش‌های پیشین نشان از نیاز وافر سیا به رخنه اطلاعاتی در ایران دارند.
۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۳
نقش استفن بنون در عملیات ناکام طبس و تاثیر آن بر ذهنیت وی از ایران
تقریبا نیمه شب 21 مارس 1980 بود که شناور جنگی نیروی دریایی آمریکا که توسط استفن بنون - یک افسر پایه - هدایت میشد با ناو فوق سنگین و هواپیما بر نیمیتز در خلیج عمان روبرو شد. این شناورها به آرامی در نزدیکی سواحل ایران حرکت میکردند. جایی که قرار بود به زودی عملیاتی سری برای آزاد کردن گروگانهای آمریکایی ...
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۹
ظهور پدیده شاغلان فقیر در کشور
وضعیت معیشت خانوارهای ایرانی هر روز نگران‌کننده‌تر می‌شود و گروهی از افراد با وجود برخورداری از شغل، اما در زندگی با فقر دست و پنجه نرم می‌کنند.
۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۱
ابتکار و پسرش، فریدون و دخترش، مردم و بیکاری و بی‌پولی
بخشی از ارتباطات مالی دانیال‌زاده و مالامیری با برادر رئیس جمهور از طریق دختر فریدون که در شرکت مالی دویچه بانک مشغول به کار است صورت گرفته است.
۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۳
چرا یکی از بزرگترین فسادهای مالی در صندوق فرهنگیان اتفاق افتاد؟
۱۹ میلیارد تومان درآمد در هر ماه از محل حقوق فرهنگیان برای صندوق ذخیره رقم می‌خورد تا با فعالیت اقتصادی، کمکی برای معیشت آن‌ها در ایام بازنشستگی باشند؛ اما این درآمدها محلی شد تا یکی از بزرگترین فسادهای مالی ایران در صندوق متعلق به معلمان رخ دهد.
۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۶
عمل نکردن وزارت کار به مصوبه دولت، فاجعه آفرید + اسناد
اگر گزارش‌های سازمان آتش نشانی شهرداری تهران درباره پلاسکو توسط وزارت کار جدی گرفته می‌شد، شاید امروز به جای آوار برداری از برج پلاسکو و حسرت برای از دست دادن آتش نشانان فداکار، کارگران مشغول بهسازی و ایمن‌سازی این برج بودند.
۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۰
چالش‌های اساسی شفافیت در دولت‌یازدهم؛ چه‌ کسی پاسخگوی قراردادهای محرمانه است؟
در 1200 روز گذشته، اغلب قراردادهای مهم، بدون اطلاع‌رسانی به مردم و رسانه‌ها منعقد شد و دولت نیز از آن‌ها به‌عنوان قراردادهای محرمانه یاد می‌کند!
۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۰
۸۱ هزار تومانی که قرار است برای کارگران معجزه کند!
دستمزد کارگران موضوعی است که در دی و بهمن‌ماه هر سال توجه بیش از 50 درصد جامعه را درگیر خود می‌کند.
۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۷
آقای مسئول، لطفاً یک ماه با ۸۱۲ هزار تومان زندگی کن
در حالی قانون کار تصریح دارد که مزد کارگران باید هزینه زندگی یک خانواده را تامین کند،‌ ۸۱۲ هزار تومانی که حداقل حقوق کارگران است، طبق گزارش "هزینه خانوار" تنها کفاف ۱۰ روز را می‌دهد. به‌راستی آیا مسئولان می‌توانند با ۸۱۲ هزار تومان یک ماه زندگی کنند؟
۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۰
بی‌تدبیری مسئولان و فاجعه‌ای جبران‌ناپذیر در خوزستان
خشکی از یک‌سو و آلودگی ناشی از رهاسازی فاضلاب از سوی دیگر ادامه حیات را برای گیاهان و جانوران تالاب غیر ممکن ساخته. این‌که در روز روشن مرگ را رنگ کنیم و در قالب احیا به جامعه بفروشیم، یک فاجعه جبران‌ناپذیر است. شرکت نفت، هورالعظیم را خشک کرد، نه احیا.
۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۳
حبس گزارش رشد اقتصادی بانک مرکزی برای پوشاندن سهم عمده نفت
با توجه به این‌که گزارش بانک مرکزی به‌طور شفاف جزئیات و سهم بخش‌های مختلف اقتصادی از رشد اقتصاد را درج و تعیین می‌کند، دولت باز هم با عدم اجازه انتشار نماگرهای اقتصادی بانک مرکزی، به‌سمت مرکز آمار متمایل شد.
۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۱
مقصر شکست طرح کارت خرید کالای ایرانی کیست؟ وزارت صنعت، بانک مرکزی یا مردم؟
در حالی وزارت صنعت و بانک مرکزی هر یک دیگری را عامل شکست طرح کارت خرید کالای ایرانی معرفی کرده‌اند که به‌نظر می‌رسد در نهایت مردمی که از این طرح استقبال نکردند، عامل شکست معرفی شوند.
۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۲
آیا کارون خشک می‌شود؟
طرح بهشت‌آباد، عنوان یکی از طرح‌های بزرگ انتقال آب کشور از سرشاخه‌های کارون است که اکنون نزدیک به یک دهه است با چالش‌های بزرگ محیط زیستی مواجه شده، اما همچنان با وجود تهیه گزارش ارزیابی اثرات زیست محیطی، این طرح مورد تأیید سازمان محیط زیست قرار نگرفته است.
۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۴
حقوق‌های نجومی‌ و فساد صندوق ذخیره فرهنگیان، بدون پاسخی قانع کننده
باید منتظر ماند و دید که سرنوشت حقوق‌های نجومی به کجا خواهد رسید و آیا پرونده این موضوع جنجالی در دولت یازدهم بسته خواهد شد یا اصرارها و انکارها و تعمیم دادن‌ها، این پرونده را به سمتی دیگر خواهد برد.
۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۱
بی‌بی‌سی علیه معمار انقلاب اسلامی ایران!
این خصومت به‌قدری آشکار است که وزیر ارشاد دولت اصلاحات نیز صراحتا ادعاهای مطرح شده را آلوده به تحریف، غیر حرفه‌ای و گونه‌ای "اختراع" خوانده است.
۲۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۲
نگاهی به واقعه 16 آذر 1332
بازخوانی وقایع ۱۶ آذرماه ۱۳۳۲ تنها نگاهی گذرا به تاریخ نیست بلکه بخشی از کلاس درسی است که پیشینیان در سال‌‌های نه چندان دور به ما آموختند تا یاد بگیریم چگونه مقابل دشمنان دست تسلیم بالا نبریم.
۱۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۵
دست‌درازی به منابع بانک مرکزی برای تامین بودجه ۳۲۰ هزار میلیاردی ۹۶!
یکی از راه‌هایی که دولت برای پوشش هزینه‌های سرسام‌آور خود پیش رو دارد، گران کردن دلار است. اتفاقی که دولتمردان در سال جاری هم با همکاری بانک مرکزی در دستور کار خود قرار داده و تنها در سال ۹۵، ۵۰۰ تومان به قیمت آن اضافه کردند.
۱۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۰
تلنگری که با مدیران کارساز نشد؛ ارتقای سطح ایمنی با ATC فقط یک شعار بود
در حالی قرار بود با راه‌اندازی سیستم کنترل اتوماتیک قطار احتمال بروز خطای انسانی منتفی شود که حادثه دیروز نشان داد، اظهارات وزیر راه و معاونش در خصوص ارتقای سطح ایمنی با ATC شعار بوده است.
۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۱
اهداف راهبردی روسیه از حملات جدید در سوریه
جبهه های جنگ در سوریه اهمیت خاص خود را دارند اما اوضاع شهرالباب در شمال این کشور همزمان با حملات روسیه، تحولات حلب و پیشروی های ارتش سوریه در حومه دمشق از اهمیتی دو چندان برخوردار است.
۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۴۰
داعشی‌ها بعد از شکست در سوریه و عراق چه‌کار می‌کنند؟
کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: منحصر کردن بازگشت و خرابکاری تروریست‌ها در عربستان، جهت فریب افکار عمومی است.
۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۳