نمايش خبر در تاريخ :
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
بی‌تدبیری مسئولان و فاجعه‌ای جبران‌ناپذیر در خوزستان
خشکی از یک‌سو و آلودگی ناشی از رهاسازی فاضلاب از سوی دیگر ادامه حیات را برای گیاهان و جانوران تالاب غیر ممکن ساخته. این‌که در روز روشن مرگ را رنگ کنیم و در قالب احیا به جامعه بفروشیم، یک فاجعه جبران‌ناپذیر است. شرکت نفت، هورالعظیم را خشک کرد، نه احیا.
۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۳
حبس گزارش رشد اقتصادی بانک مرکزی برای پوشاندن سهم عمده نفت
با توجه به این‌که گزارش بانک مرکزی به‌طور شفاف جزئیات و سهم بخش‌های مختلف اقتصادی از رشد اقتصاد را درج و تعیین می‌کند، دولت باز هم با عدم اجازه انتشار نماگرهای اقتصادی بانک مرکزی، به‌سمت مرکز آمار متمایل شد.
۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۱
مقصر شکست طرح کارت خرید کالای ایرانی کیست؟ وزارت صنعت، بانک مرکزی یا مردم؟
در حالی وزارت صنعت و بانک مرکزی هر یک دیگری را عامل شکست طرح کارت خرید کالای ایرانی معرفی کرده‌اند که به‌نظر می‌رسد در نهایت مردمی که از این طرح استقبال نکردند، عامل شکست معرفی شوند.
۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۲
آیا کارون خشک می‌شود؟
طرح بهشت‌آباد، عنوان یکی از طرح‌های بزرگ انتقال آب کشور از سرشاخه‌های کارون است که اکنون نزدیک به یک دهه است با چالش‌های بزرگ محیط زیستی مواجه شده، اما همچنان با وجود تهیه گزارش ارزیابی اثرات زیست محیطی، این طرح مورد تأیید سازمان محیط زیست قرار نگرفته است.
۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۴
حقوق‌های نجومی‌ و فساد صندوق ذخیره فرهنگیان، بدون پاسخی قانع کننده
باید منتظر ماند و دید که سرنوشت حقوق‌های نجومی به کجا خواهد رسید و آیا پرونده این موضوع جنجالی در دولت یازدهم بسته خواهد شد یا اصرارها و انکارها و تعمیم دادن‌ها، این پرونده را به سمتی دیگر خواهد برد.
۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۱
بی‌بی‌سی علیه معمار انقلاب اسلامی ایران!
این خصومت به‌قدری آشکار است که وزیر ارشاد دولت اصلاحات نیز صراحتا ادعاهای مطرح شده را آلوده به تحریف، غیر حرفه‌ای و گونه‌ای "اختراع" خوانده است.
۲۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۲
نگاهی به واقعه 16 آذر 1332
بازخوانی وقایع ۱۶ آذرماه ۱۳۳۲ تنها نگاهی گذرا به تاریخ نیست بلکه بخشی از کلاس درسی است که پیشینیان در سال‌‌های نه چندان دور به ما آموختند تا یاد بگیریم چگونه مقابل دشمنان دست تسلیم بالا نبریم.
۱۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۵
دست‌درازی به منابع بانک مرکزی برای تامین بودجه ۳۲۰ هزار میلیاردی ۹۶!
یکی از راه‌هایی که دولت برای پوشش هزینه‌های سرسام‌آور خود پیش رو دارد، گران کردن دلار است. اتفاقی که دولتمردان در سال جاری هم با همکاری بانک مرکزی در دستور کار خود قرار داده و تنها در سال ۹۵، ۵۰۰ تومان به قیمت آن اضافه کردند.
۱۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۰
تلنگری که با مدیران کارساز نشد؛ ارتقای سطح ایمنی با ATC فقط یک شعار بود
در حالی قرار بود با راه‌اندازی سیستم کنترل اتوماتیک قطار احتمال بروز خطای انسانی منتفی شود که حادثه دیروز نشان داد، اظهارات وزیر راه و معاونش در خصوص ارتقای سطح ایمنی با ATC شعار بوده است.
۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۱
اهداف راهبردی روسیه از حملات جدید در سوریه
جبهه های جنگ در سوریه اهمیت خاص خود را دارند اما اوضاع شهرالباب در شمال این کشور همزمان با حملات روسیه، تحولات حلب و پیشروی های ارتش سوریه در حومه دمشق از اهمیتی دو چندان برخوردار است.
۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۴۰
داعشی‌ها بعد از شکست در سوریه و عراق چه‌کار می‌کنند؟
کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: منحصر کردن بازگشت و خرابکاری تروریست‌ها در عربستان، جهت فریب افکار عمومی است.
۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۳
وزیر اقتصاد مقصر حقوق‌های نجومی است
تصميمي عجيب، ضربتي و تمام‌كننده، باز هم ماجراي فيش‌هاي حقوقي است. مديران بانكي كه از ابتداي سال ١٣٩٣ در مجموع بيش از ٢٠ ميليون تومان حقوق و مزايا گرفته‌اند، بايد تنها در سه روز، مازاد رقم يادشده را پس بدهند. ديوان محاسبات اين مهلت را تعيين كرده است.
۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۲
جاسوسی ژنتيكی برای شناسايی اسرار سلامت مردم ايران
بيوتروريسم و استفاده برخي كشورها، از جمله آمريكا و رژيم صهيونيستي از سلاح‌هاي بيولوژيك، موضوعی است كه مدت‌هاست در كانون توجه رسانه‌ها قرار گرفته است.
۱۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۹
پناهیان: آیا لازم است اربعین به کربلا برویم
بنده تعجب می‌کنم که هنوز برخی سؤال می‌کنند «آیا لازم است اربعین برویم کربلا؟ خُب وقت دیگری می‌رویم که خلوت‌تر باشد!» به آن‌ها می‌گوییم فقط این نیست که تو خودت را به حرم برسانی! مهم این است که این جمعیت را زیادتر کنی؛ «چون همه آمده‌اند، من هم آمدم.»
۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۴
هزینه‌های مدیران دو تابعیتی را ببینید
ذیل هر کدام از تعهداتی که مدیران ارشد و معاونان و مسؤولان دولتی دارای تابعیت بیگانه به نیابت از «ملت ایران» به امضا رسانده‌اند، می‌توان حرکت آشکار در مسیر برآوری نیاز‌های اطلاعاتی، امنیتی، سیاسی و اقتصادی دشمن یا اغیار را دید.
۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۶
اسرائیل غاصب در حاشیه امن؛ جهان اسلام در آتش تکفیر
قدس شریف و غده‌ى سرطانى جهان اسلام یعنى اسرائیل غاصب، متأسفانه در لابلاى حوادث منطقه و جهان اسلام تقریباً به حاشیه و فراموشى سپرده شده است.
۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۸
شواهدی از «شهادت» آیت‌الله مصطفی خمینی
پایگاه مركز اسناد انقلاب اسلامی شواهدی از «شهادت»آیت‌الله مصطفی خمینی را به مناسبت سی‌ و نهمین سالگرد شهادتش منتشر کرد.
۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۶
چرا معاويه امام حسن(ع) را به شهادت رساند؟
معاويه براى برداشتن موانع از سر راه خويش و هموار ساختن سلطنت يزيد فاسد، دست به جنايت ديگرى زد و امام مجتبى(عليه السلام) را به شهادت رساند.
۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۵
ظهور فریدون جدید!/ وزیر در سایه را بشناسید!
پس از سریال رسوایی‌های «حسین فریدون» در هیئت دولت، به نظر می‌رسد حالا روحانی باید به فکر فریدون ۲ باشد. پسر عمویی که معلوم نیست تا کی بتواند مخالفانش در وزارت علوم را ساکت نگه دارد.
۲۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۱
دعایی که امام حسین(ع) پس از نماز خواندند
كفعمى گويد: دعاى امام حسين عليه السلام بعد از نمازهاى واجب اين‌گونه بود: خدايا از تو مى‌خواهم: به حرمت كلماتت و بندهاى عرشت و ساكنان آسمان‌ها و زمينت و پيامبران و رسولانت، مرا اجابت كنى كه كارم به سختى رسيده است. پس از تو مى‌خواهم بر پيامبر و آلش درود فرستى و سختى در امور مرا به ...
۱۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۶