نمايش خبر در تاريخ :
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
اخلاق و عادات ما ايرانيها
عوامل مختلف تاريخي ،‌سياسي ، جغرافيايي ، مذهبي و ... به تدريج در پروسه زمان ، باعث ايجاد فرهنگ و اخلاقيات خاص افراد يك جامعه و به عبارتي "روح جمعي" متناسب با آن مي شود.
۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۹
من به محیط زیست رأی می‌دهم
انتخاب رئیس جمهور باید با توجه به پیشینه دیدگاه، سوابق اجرایی و عملکرد فرد در زمینه محیط زیست یا برنامه‌های کارشناسی، مدون، منطقی و قابل دفاع و اجرایی پیرامون توسعه پایدار و محیط زیست باشد.
۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۵
نقدی بر روایات ساختگی مبعث پیامبر اسلام(ص)
برخی با دست‌آویز قرار دادن ماجرای بعثت، سعی کردند با احادیث قابل تامل تشخص و شأن پیامبر(ص) را کوچک کنند تا جایی که حضرت را متهم به فراموشی و ترس کردند؛ عدم ارائه مناسب فضایل اهل‌بیت(ع) این زمینه را در جامعه گسترش می‌دهد.
۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۲
تراکم‌فروشی چگونه اعضای شورای شهر اول را به جان هم انداخت؟/ وقتی تنها پای منافع شخصی وسط بود
همان تخلفات و حراج شهر تهران با نام تراکم‌فروشی در شورای اول شهر تهران، تا به امروز نیز مشکلات بسیاری برای تهران به‌وجود آورده و بعضا باعث تشدید تنش‌های مختلفی در شهر تهران گشته است.
۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۲
تصمیم سرنوشت ساز برای سالمندان
هرم جمعيتي كشور به سمت سالمندي پيش مي رود، تاكنون جمعيت كشور نسبتا جوان بوده است اما به چند دليل جمعيت كشور به سمت سالمندي پيش مي رود، يكي اينكه در دوره اي نرخ رشد جمعيت كشور بالا بود و اين جعيت بالا در حال رسيدن به سن سالمندي است، يعني خيل عظيم جمعيتي كه دهه هاي پيش جوان بودند، كم كم به سن سالمندي ...
۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۲
سيل ويرانگر مواد
سیل ویرانگر مواد مخدر، مواد محرک و مواد توهم زا به دنبال نابود کردن نوجوانان و جوانان کشور است و بهترین راه برای کنترل اعتیاد در کشور، پیشگیری است. پیشگیری از اینکه هیچ کس به سمت مصرف هیچ ماده اعتیاد آوری نرود. برای پیشگیری از گرایش جوانان به اعتیاد و انحرافات اجتماعی باید مهارتهای زندگی را به آنان ...
۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۱
وقتی مجلس و شورای شهر اول با هم علیه شهردار هماهنگ شدند/ فساد سیستماتیکی که پس از انحلال شورا، شهردار تهران را نیز برکنار کرد
اصلاح‌طلبان خودشان نیز معترفند که هم در شورای شهر اول و هم در شورای شهر چهارم، عملکرد خوبی نداشته‌اند و کارنامه بسیار ضعیفی از خود ارائه کرده‌اند.
۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۳
حال زمین خوب نیست
عضو هیات رئیسه شورای شهر در یادداشتی به مناسبت روز هوای پاک نوشت:حال زمین خوب نیست.
۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۰
پخش زنده یا مرده؟!
اگر قرار است مناظره‌ها به همان صورت که ضبط شده‌اند و بدون دستکاری و حذف و سانسور پخش شود، چه نیازی به این فاصله‌اندازی هست و چرا باید میان ضبط و پخش فاصله باشد؟! به نظر می‌رسد که اصلی‌ترین هدف کمیسیون تبلیغات، حمایت از آقای روحانی در جریان مناظره‌هاست.
۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۶
روحانی خودش موافق پخش زنده است و نماینده‌هایش مخالف!؟
اگر ۲ عضو دولتی کمیسیون تبلیغات هم‌نظر با نماینده صداوسیما در پخش زنده مناظرات بودند، چگونه نتیجه رأی کمیسیون، حذف زنده مناظرات بود؟ حرف روحانی را باور کنیم یا رأی نماینده‌های روحانی را؟
۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۸
دولت حرف محصول مقاومت مظلومانه ملت را به عنوان دستآورد برجام جا زد
بیشترین نرخ پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها(به میزان متوسط ماهیانه ۵/۱ درصد در چهار سال اول اوج تحریم­‌ها) در سال‌های ۸۹ تا ۹۲ که زمان اوج تحریم‌­های اعمال شده، محقق گردیده است.
۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۶
کارنامه واقعی از عملکرد اصلاح‌طلبان در شورای شهر
تجربه اعضای اصلاح‌طلب در شورای شهر، مقداری منفعلانه بوده و اگر قرار باشد در لیست آینده نیز تعدادی از این افراد به‌کار گرفته شوند، به این منزله است که نمره قبولی گرفته‌اند.
۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۱
تیر خلاص نوبخت به روحانی
عضو هیأت علمی اندیشه سیاسی اسلام دانشگاه تربیت مدرس طی یادداشتی آورد: نوبخت و جهانگیری و جناب آشنا از چه رازهای اجتماعی اطلاع دارند که اینگونه روحانی را از دسترس مردم و رقبای روزهای مناظرات دور و پنهان می‌کنند؟
۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۲
دولت روحانی یک‌ماه بی‌صاحب می‌شود
دولت یازدهم، از عجایب روزگار است؛ هم رئیس دولتش سودای ریاست دارد و هم معاون اولش آرزوی صندلی ریاست؛ حال معلوم نیست در این یک‌ماه فعالیت‌های انتخاباتی، چه کسی سکان مدیریت دولت را بر عهده می‌گیرد.
۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۸
شورای شهر، رفتارهای سیاسی و پیامد آن
«از روز اول فعالیت شورای چهارم، برخی اصلاح‌طلبان شورا که با روحیه و مشی کاملا سیاسی به نهادی اجتماعی پا گذاردند _ و ای‌کاش در همان دفتر حزب و کارتل‌های اقتصادی خود می‌ماندند _ درصدد برآمدند که فضای شورا را متشنج کرده و اعضا را وارد بازی سیاسی خود بکنند که با تدبیر برخی دوستان فضا کمی آرام تر شد.»
۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۲
روحانی از برنامه اقتصادی دولت در چهار سال دوم رونمایی کرد!
این‌که "همان برجام" می‌تواند برای ایشان رای آور باشد یا نه را نمی‌دانم؛ اما کاملا مطمئنم نمی‌شود کشور را چهار سال دیگر با همین ایده گرداند.
۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۴
اراضی بایر و بیابانی اعراب، با خاک ایران سبز می‌شوند!
معضل قاچاق در کشور ایران به میزانی عمیق و مخاطره آمیز است که حالا سایه آن بر سر منابع طبیعی این مرز و بوم نیز سنگینی می‌کند؛ سخن از قاچاق شومی است که این‌بار خاک‌های حاصلخیز ایران‌زمین را برای سرسبز ساختن بیابان‌های اعراب نشانه رفته است.
۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۹
از خمیرگیر تغاز تا قصاب ساطور
قدیم‌ها این‌طور نبود که هر کسی پشت دخل بایستد و دکانداری کند. هر چند داشتن سواد برای دکاندار یک امتیاز ویژه محسوب می‌شد اما سایر خلقیات او آن‌قدر مهم بود که از سواد او چشم پوشی شود و میرزابنویس کنار دستش بگذارند.
۲۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۳
صیانت از بافت اجتماعی محله‌ها
اجرای سیاست نوسازی محله‌ها باید همراه با یک پیوست فرهنگی اجتماعی مرتبط با محله باشد که البته به نظر می‌رسد مسئولان امر به این موضوع عنایت داشته و تلاش کرده‌اند این دو مقوله را توأمان مورد توجه قرار دهند.
۲۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۸
دو خطای بزرگ که موجب گسترش شیعه شد!
اگر یزید زینب را و محمدرضا پهلوی، خمینی را کشته بودند، کار شیعه تمام می‌شد... عده‌ای برای حفظ قدرت و به‌دست آوردن چند رأی، به هر اقدامی متوسل می‌شوند!
۲۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۷