نمايش خبر در تاريخ :
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
تحول در آرایش سیاسی کشور
رقابت سیاسی توسط جریانات و نخبگان سیاسی در هر کشوری از سه حوزه اساسی خارج نیست 1ـ رقابت بر نظام سیاسی 2ـ رقابت برای نظام سیاسی 3ـ رقابت طبق چارچوب و قواعد نظام سیاسی. گروه‌های سیاسی معمولاً برای یکی از سه مؤلفه مذکور فعالیت می‌نمایند.
۲۵ خرداد ۱۳۸۹ ساعت ۰۹:۱۷
خط امام (ره) ؛ از ادعا تا واقعيت
سال گذشته در چنين روزي، 23 خرداد نتايج دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري رسماً اعلام شد. مشاركت بي نظير و حماسه‌ساز مردم با بيش از 85درصد واجدان شرايط رأي و رأي چهل ميليوني مردم كه قريب به 25 ميليون از آن متعلق به رئيس جمهور منتخب و برگزيده مردم بود.
۲۴ خرداد ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۱۴
تسويه حساب طلا با مس
در سينماي ميلاني، مادري، دون شأن زن است، و وقتي همه مردها خائن، نامرد و هوسبازند، جايي براي فداكاري و هم زيستي و همراهي و مهم‌تر از همه همسري نمي‌ماند!
۹ خرداد ۱۳۸۹ ساعت ۰۹:۳۲
بنيان‌هاي ‌تحريف‌ خليج فارس
10 اردیبهشت روز ملي خليج فارس است ، پهنه‌اي آبي‌رنگ كه در دل خاورميانه از آن به نام مركز دنياي قديم ياد مي‌كنند. اين كه چرا در تقويم كشورمان چنين روزي اضافه شد هم به خاطر امنيت و جايگاهي است كه موقعيت جغرافيايي خليج فارس در تعاملات منطقه‌اي و جهاني داراست و هم پاسخ قاطعي است به جرياني كه سعي در تحريف ...
۱۰ ارديبهشت ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۳۱
كنترل جمعيت؛ خوب يا بد

 حميد بزم شاهي اصفهاني نويسنده وبلاگ "بزمانه "، مطلبي را با عنوان "كنترل جمعيت خوب يا بد؟ " در وبلاگ شخصي خود منتشر كرده است. 

در بخشي اين مطلب آمده است:

احمدي‌نژاد كه در سال 1385 موضوع افزايش جمعيت را مطرح كرده بود، بار ديگر اين موضوع ...
۲۹ فروردين ۱۳۸۹ ساعت ۱۴:۰۹
كارهاي ماندگار در سال 89
سال 89 را بايد سال كارهاي بزرگ و ماندگار ناميد؛ چرا كه افزون بر اختصاص اين سال به نام «همت و كار مضاعف» جهت‌گيري، رويكردها و موضع‌گيري‌هاي مسوولان محترم گوياي اقدامات مهم است.
۲۴ فروردين ۱۳۸۹ ساعت ۰۹:۱۹
مواظب واسطه‌ها باشید !
کسانی با تحریک و برنامه‌ریزی جریان زخم خورده فتنه پا به عرصه نهاده و تلاش دارند تا همه اندوخته‌های ملت را در دهه چهارم انقلاب که به دهه عدالت و پیشرفت نامگذاری شده است خواسته یا ناخواسته به تاراج دهند.
۲۱ فروردين ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۲۱
الگوي عملي همت مضاعف و کار مضاعف
چهره ماندگار و الگوي عملي در هر مقطع و موضوع به فرد يا افرادي اطلاق مي شود که در برهه اي از زمان با رفتار، منش، اخلاق، عمل و تلاش خستگي ناپذير خود تحولاتي عظيم و اقداماتي ماندگار و اثر گذار از خود بر جاي مي گذارند.
۱۶ فروردين ۱۳۸۹ ساعت ۰۸:۵۰
سال 1388 پايان ندارد !
در بين سال‌هاي انقلاب، سال 1388 چه شبيه است به اين ويژگي روز عاشورا، چه عجيب تمام وقايع سال‌هاي گذشته تكرار شد، با تمام جزييات، با تمام حماسه‌ها و زيبايي‌ها، با تمام سختي‌ها و شب‌نخوابي‌ها، و با تمام خون دل‌ها و دلهره‌ها، اما چه جلايي به دل‌هاي دلسوزان داد و چه دماري از كوردلال درآورد.
۲۶ اسفند ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۱۳
روزگار متمايز زنان ايراني
«وزير زن» عبارت نوشته شده بر روي برخي پلاكاردهايي بود، كه در زمان برگزاري ميتينگ‌هاي انتخاباتي كانديداهاي اصلاح طلب انتخابات دهم، در دستان برخي از حاميان آن‌ها كه عمدتاً نيز زن بودند، ديده مي‌شد.
۱۸ اسفند ۱۳۸۸ ساعت ۰۸:۵۵
شب عيد آخر دنيا نيست
اين همه عجله براي چه، حرص زدن ديگر چرا، خبري نشده، اتفاقي نيفتاده، فقط سال مي‌خواهد رخت كهنه را از تنش بيرون كند و لباس نو بپوشد.
۱۵ اسفند ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۳۶
آنچه ريگي بايد درباره‌اش زبان باز كند
ريگي حال نبايد بميرد تا خيلي از گره‌هاي كور زندگي كثيف و خائنانه‌اش براي مردم روشن شود تا بدانند چه كسي و چگونه پدران و فرزندان و برادران و خواهران‌شان را به خاك و خون كشده است.
۱۱ اسفند ۱۳۸۸ ساعت ۰۶:۲۹
وحدت و نسبت آن با توحيد
هفته وحدت تذكاري است براي بذل توجه بيشتر به معيار، سنجه و شاخص مهمي با نام «وحدت» كه از امّهات انديشه بنيانگذار انقلاب اسلامي و به طور كلي از امّهات تفكر اسلامي و شيعي ماست.
۸ اسفند ۱۳۸۸ ساعت ۱۴:۴۳
موسوی، کروبی و ریگی !
در حال تماس و تبریک گفتن به دوستان بودم که یکی از رفقا به شوخی گفت: عبدالمالک مرد خداجویی بود، باید مراقب باشیم او را به کهریزک نبرند و حقوق انسانی‌اش را رعایت کنند، اگر هم در دادگاه اعتراف کرد که از آمریکا و اسراییل و انگلیس پول می‌گرفته معلوم می‌شود که اعترافاتش تحت شکنجه بوده و دادگاهش نمایشی است ...
۵ اسفند ۱۳۸۸ ساعت ۱۰:۳۶
"بهمني" بر تحليل‌ها
روز 22 بهمن تاريخي را پشت سر گذاشتيم. براي مردم، مثل هميشه تجديدخاطره و پيماني بود با امام، شهدا، انقلاب، نظام و رهبري. گرچه مروري بر تلاش‌ها و نوع برخورد دشمنان انقلاب خالي از لطف نيست.
۲۷ بهمن ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۰۷
ديپلماسي آقازاده‌ها !
مقوله روابط ايران و بريتانيا داراي پيشينه‌اي تاريخي است و از طرفي ديگر با فراز و فرودهاي بسياري همراه بوده است. آن روز كه مي‌گفتند آفتاب در مستعمرات بريتانيا غروب نمي‌كند و از شرق تا غرب عالم، مستعمرات اين كشور گسترده بود، اين قدرت بزرگ آن روز بين‌المللي براي سيطره بر مستعمره مهم آن دوران انگلستان ...
۲۱ بهمن ۱۳۸۸ ساعت ۱۰:۵۵
از چه عصبانی هستند ؟
نگاه حیرت‌انگیز غرب، شلیک کاوشگر 3 و بیان این گزارش شبکه بی‌بی‌سی که «شلیک این موشک و ماهواره جشن فضایی ایران در جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی» است، در شرایط پس از انتخابات که آنها به صراحت بیان می‌کردند انقلاب اسلامی ایران تمام شد و شکست قریب‌الوقوع آن را باید جشن بگیریم، بار دیگر تمام محاسبات داخلی،...
۱۸ بهمن ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۳۱
امام (ره)‌: تعيين سرنوشت حق ملت است
جمعي از روحانيون 31 سال پيش در چنين روزي به ديدار بنيانگذار انقلاب رفتند. امام يك روز قبل (12 بهمن) در بهشت زهراي تهران سخنراني تاريخي‌شان را ايراد كرده و ضمن غيرقانوني خواندن حكومت پهلوي از تشكيل دولتي جديد خبر داده بودند.
۱۳ بهمن ۱۳۸۸ ساعت ۱۰:۳۶
کارنامه سیاه !
«این هدف ماست که پیش می‌رود و مهم نیست که چه کسی آن را پیش می‌برد»
۱۳ بهمن ۱۳۸۸ ساعت ۰۹:۲۱
اكبر گنجي (اصغر فنجي) بداند
اينجانب نسبت به جنابعالي كه يك روز عاليجناب سرخپوش مي‌سازي و يك روز ديكتاتور سبز پوش، نگارنده‌اي گمنام بيش نيستم و البته بر اين گمنامي مي‌بالم وقتي كه مي‌بينم شهرت با امثال تو چه مي‌كند و يا تو باشهرت چه مي‌كني!
۸ بهمن ۱۳۸۸ ساعت ۰۹:۳۹