نمايش خبر در تاريخ :
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
امام خميني شوخي نکرده اند !
اگر کسي بدون هيچ مدرک و دليل نتيجه يک انتخابات حماسي را ناديده بگيرد و بعد ادعا کند «امام خميني که شوخي نکرده اند، ميزان راي مردم است» ، احتمالاً از سوي مخاطبان به عنوان يک هنرمند يا تردست بزرگ شناخته خواهد شد .
۲۹ آذر ۱۳۸۸ ساعت ۰۹:۴۲
اگر موسوی دستگیر می‌شد
یکی از مطالبات جدی نیروهای مؤمن به انقلاب اسلامی،‌دستگیری سران غائله پس از انتخابات است. کسانی که برای سخنرانی و پرسش و پاسخ به دانشگاه‌های کشور می‌روند معمولاً با تعدد سؤال‌ها، در ‌این باره مواجه می‌شوند که: مگر نه این است که موسوی از قانون و رهبری عبور کرده است، مگر نه این است که مردم را به معارضه ...
۲۵ آذر ۱۳۸۸ ساعت ۰۹:۲۸
هتك عكس ـ هتك رسم !
جسارت وقيحانه اخير به تمثال مبارك روح خدا و احياگر اسلام ناب در قرون معاصر همچنان‌كه تمامي خيل عظيم ارادتمندان و شيفتگان داخلي و خارجي آن معمار الهي و كبير انقلاب را متأثر ساخت، توشه‌اي از عبرت‌ها و اندرزهاي فراموش ناشدني را برجاي نهاد.
۲۳ آذر ۱۳۸۸ ساعت ۰۸:۵۳
مي‌خواهند آنها را دوباره قرباني كنند
كودتاي 28 مرداد، تازه با حمايت آمريكا به ثمر نشسته بود و دولت دست نشانده، زمام امور را به دست گرفته بود. ژنرال آيزنهاور ، رئيس‌جمهور وقت آمريكا از اين شرايط به «پيروزي سياسي اميدبخش در ايران» ياد كرد و تصميم گرفته شد نيكسون معاون آيزنهاور، 17 آذر به ايران سفر كرده از نزديك شرايط ايران پس از كودتا را ...
۱۷ آذر ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۳۱
چراغ غدير بر بام تاريخ
سطحى‏نگرى و کوچک‏انديشى است، اگر «غدير» و «ولايت‏» را، نزاعى در ميان دوگروه در گذشته بدانيم.و دور از «متن مکتب‏» است، اگر ايستادن بر کرانه جوشان «غدير» را تنهاحساسيتى فرقه‏اى و جدالى مذهبى به شمار آوريم.«غدير»، همواره برپاست.
۱۳ آذر ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۲۶
روابط نامشروع یا ازدواج موقت ؟
یک روز گفته می شود دختران دبیرستانی ازدواج کنند، بهتر است. یک روز اعلام می شود برای داوطلبان متاهل، سهمیه خاص در کنکور کارشناسی ارشد در نظر گرفته می شود. حالا هم بعد از تمام حرف و حدیث هایی که در چند روز گذشته در مورد ازدواج موقت دختران از سوی برخی کارشناسان مطرح شده است
۹ آذر ۱۳۸۸ ساعت ۰۹:۵۱
هر دم از این باغ بری می‌رسد !
اکنون بن‌بست‌های سیاسی فرا روی مغلوبین انتخابات، هاله‌ای از بهت و عصبانیت را برای آنها پدید آورده است، به گونه‌ای که نه راه پس دارند و نه راه پیش.
۱ آذر ۱۳۸۸ ساعت ۱۲:۰۲
انقلابی برای بازیگران سیاسی
بررسی نحوه وقوع سه مورد انقلاب رنگی ما را به الگو و مسیر مشترک و مشابهی که در تمام آنها دنبال شده است می‌رساند.
۲۵ آبان ۱۳۸۸ ساعت ۰۹:۰۴
جلد دوم مفاتيح !
چندي پيش از شبكه معارف صدا سخنان عالمانه حضرت آيت‎ا... جوادي آملي را گوش مي‎دادم و مثل هميشه مجذوب نكات دقيق و شيرين آن شده بودم.
۲۱ آبان ۱۳۸۸ ساعت ۲۲:۵۷
چون خانه بسوزاني !
در دهه چهارم انقلاب به خصوص پس از انتخابات22 خرداد فرهنگ سياسي کشور آبستن تغيير و تحولات بنياديني گشته که مانع از بروز قطبيت هاي کاذب است. اگر چه هنوز در بين گروههاي دوم خردادي برخي فشارها براي ممانعت از پلوراليسم سياسي وجود دارد اما حداقل اصولگرايان خود را به تمام بايسته هاي تکثر سياسي ملتزم مي دانند ...
۱۷ آبان ۱۳۸۸ ساعت ۰۹:۰۱
مترو ، هر روز بدتر از ديروز
متروي تهران اين روزها به اوج بي‌نظمي و نابساماني در خدمات‌رساني رسيده است و مسافران مترو طي دو ماه اخير شرايط سختي را هنگام تردد با اين وسيله نقليه عمومي تحمل مي‌كنند.
۱۴ آبان ۱۳۸۸ ساعت ۰۶:۰۴
13 آبان و شخصیت‌های بادکنکی
تاریخ سیاسی و اجتماعی بشر آکنده از حوادث و رخدادهای بزرگ و کوچکی است که شاید اندکی از آن در حافظه تاریخ مانده و به نسل‌های بعد منتقل شده باشد.
۱۱ آبان ۱۳۸۸ ساعت ۰۷:۰۸
شهر بي‌قانون!
نگاه كميت‌محوري كه امروز در ميان برخي متشرعين ما به امور ديني حاكم شده، معلول همين فقدان بينش عرفاني است. بدين‌سان، دين را به وجه شرعي آن فروكاستيم و با ابداع معيار‌هاي كمي (صلوات شمار) به سنجش دينداري خود مي‌پردازيم.
۸ آبان ۱۳۸۸ ساعت ۱۹:۱۵
رسانه‌هاي قدرت و قدرت رسانه‌ها
رسانه‌ها پل ارتباطي و بلكه وسيله تسلط بر افكار، اراده و احساسات بشريت دوران معاصر به شمار مي‌آيند. مراكز رسانه‌هاي استكبار كه به مدرن‌ترين فناوري جهاني مجهزند‌، از يك سو ابزاري در جهت اجراي عمليات رواني قدرت‌ها عليه ملت‌ها و دولت‌هاي مستقل هستند و از سوي ديگر وسيله‌اي براي كنترل، تضعيف، جهت‌دهي و هدايت ...
۲ آبان ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۳۸
طنين دگرديسي
واكاوي برخي مسائل از جمله بررسي و تحليل فراز و فرود جريانات سياسي در تاريخ معاصر ايران بويژه پس از پيروزي انقلاب اسلامي مي‌تواند آموزه‌هاي بزرگي براي جامعه بويژه نسل جوان داشته باشد.
۲۵ مهر ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۳۱
بصيرتي كه علي (ع) آرزو مي‌كرد
من سربازي مي‌خواهم كه بصيرتش را بر شمشيرش حمل كند.اين گفته شيرمرد عرصه علم و عمل است. آن هنگام كه فرياد يا اشباه الرجال و لا رجال سر مي‌داد. آن هنگام كه جبهه حق از باطل همچون زمانه پيامبر(ص)، آنچنان آشكار نبود كه همه مسلمانان كفر مطلق را در مقابل ببينند و از آن تبري بجويند.
۱۹ مهر ۱۳۸۸ ساعت ۰۹:۵۸
دست از سر بچه‎ها بردارید !
علیرغم پنهان کاری و ریا ورزی ما، کودکان در نتیجه این عملیات تبدیل به انسانهایی مصرفی، خشن و تا حد بیش از اندازه ای جنسی می شوند. نه خلاق، با اراده و خانواده دوست. حاشا کردن این موارد فایده ای ندارد. زیرا انسان های بزرگسال عهد ما نتیجه طبیعی همین روش ها هستند.
۱۶ مهر ۱۳۸۸ ساعت ۰۹:۰۱
پيشتازي احمدي نژاد در مصاف نرم با غرب
در قرن بيست و يكم رهبران و سياستمداران برجسته كشورها در تلاشند تا به صورت رودررو با افكار عمومي صحبت كنند چرا كه دوران قدرت سخت و متقاعد كردن ملت‌ها از طريق زور و اجبار و تهديد ديگر به پايان رسيده است.
۱۵ مهر ۱۳۸۸ ساعت ۰۶:۱۹
جنگ در فضاي مجازي
شايد به هيچ اندازه واژه جنگ نرم به اندازه فضاي پس از انتخابات در ادبيات سياسي كشورمان به كار برده نشده بود؛ واژه‌اي كه در نقطه مقابل جنگ سخت يا استفاده از جنگ‌افزار به كار برده مي‌شود. ابراز جنگ نرم هم طبعا با جنگ سخت متفاوت است.
۱۱ مهر ۱۳۸۸ ساعت ۱۰:۳۳
ارزش خدمت !
وقتي كه معاونت پشتيباني دانشگاه علوم پزشكي شيراز مهم‌ترين مسوليتت باشد و وقتي براي مرخصي تابستاني با خانواده راهي تبريز باشي و به محض رسيدن خبر دهند كه رئيس‌جمهور براي انتخاب وزير بهداشت در جلسه‌اي خواسته كه تو هم حضور داشته باشي، تا اينجا خيلي تعجب نمي‌كني.
۷ مهر ۱۳۸۸ ساعت ۰۷:۰۰