نمايش خبر در تاريخ :
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
جايگاه منحصر به فرد انقلاب ايران در تحولات مصر
انقلاب مردم مصر در مدت بسيار كوتاهي پس از حركت مردم تونس براي سرنگوني حكومت بن‌علي به وقوع پيوست و اعتراض هر دو ملت به ديكتاتوري حاكم بر مصر و تونس علت اصلي انقلاب مردمي بوده است، اما زمينه‌هاي بروز و ظهور انقلاب در اين دو كشور و ريشه‌هاي سياسي، اجتماعي، اقتصادي و حتي فرهنگي آنها تفاوت‌هايي نيز با هم ...
۱۳ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۰۷
هدفمندي يارانه‌ها و بودجه سال 1390
بررسي پيش‌نويس لايحه بودجه سال 1390 از 2 شب پيش در دولت آغاز شده است كه مي‌توان آن را متمايز از ساير بودجه‌هاي سنواتي دانست، زيرا قانون هدفمندي يارانه‌ها در بودجه سال آينده تاثير زيادي خواهد داشت.
۱ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۴۳
بازخوانی نقش‌ها در حوادث پس از انتخابات
پس از انتشار سخنان مقام معظم رهبری در جمع مردم قم در تاریخ 18/10/1389در زمینه نقش اصلی طراحان خارجی در فتنه بعد از انتخابات دهم ریاست جمهوری و تأکید بر اینکه کسانی که مردم به آنها سران فتنه می‌گویند در واقع بازیچه طراحان اصلی بودند و دشمن آنها را وسط صحنه هل داد، برخی از سایت‌های مرتبط با جریان فتنه ...
۳۰ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۳:۳۱
روزی که دنیای مرده را زنده کرد
حقیقت این است که راه مستقیم یک راه است سرانجامش سعادت وکمال انسان، لازمه‌اش حکومت اسلامی ‌با حاکمیت اولیای خدا (مهدی موعود عج) و مقدمه‌اش انقلاب اسلامی‌ و جامعه اسلامی‌ به رهبری امام خمینی در آغاز و در ادامه با زعامت حضرت آیت‌الله العظمی‌خامنه‌ای است.
۸ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۳۴
روز دانشجو؛ يك روز تاريخ‌ساز
جريان دانشجويي مسلمان بر خلاف بسياري از سياسيون و روشنفكران چپ و راست كه يا خود در شكل گيري كودتا دخالت داشتند و يا با دولت كودتا كنار آمده بودند، براي مقابله با استبداد و استكبار وارد ميدان شد تا آنجا كه خونش، سنگ فرش هاي دانشگاه تهران را رنگين نمود.
۵ آذر ۱۳۸۹ ساعت ۱۶:۱۸
نمي پرسيد كجا بوديم ؟!
غرق شدن در خود نهايت ندارد. كساني هستند كه هميشه حواسشان جمع است و مدام محيط پيرامون و جايي را كه ايستاده اند رصد مي كنند.
۶ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۲۱
مولاي شما كيست ؟
ذلك بان الله مولي الذين ءامنو و آن الكفرين لا مولي لهم (خداوند مولا و سرپرست كساني است كه ايمان آوردند، اما كافران مولايي ندارند.) (سوره محمد-11)
۲۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۲۳
دوپینگ در وقت اضافه !
پس از چند بار حمایت صریح اوباما و کلینتون از فتنه و فتنه‌گران در هفته‌های اخیر، نهایتاً وزیر خارجه امریکا با اعلام ممنوعیت سفر چند نفر از مسئولان ایرانی، نظیر وزیر اطلاعات و رئیس سازمان اطلاعات سپاه، وزیر فعلی و سابق کشور و ... به امریکا و بستن حساب‌های بانکی آنها در این کشور، بار دیگر بر حمایت بی‌رمق ...
۱۲ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۱۴:۰۹
انتفاضه قرآني
اهانت و هتك حرمت به كتاب آسماني مسلمانان و به عبارت بهتر افزايش موج اسلام‌ستيزي در جهان غرب و سكوت سران كشورهاي غربي در برابر اين اهانت، اين روزها به خبر نخست جهان اسلام تبديل شده است.
۲۵ شهريور ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۰۶
رسوايي ديگر غرب
در نهمين سالگرد حادثه 11 سپتامبر و در شرايطي که دولتمردان غربي همچنان از اين حربه براي ادامه توجيه اقدامات سلطه‌طلبانه خود بهره‌گيري مي‌کنند در برخي از شهرهاي آمريکا، گروه‌هايي اجير شده در اقدامي موهن و ضد اسلامي به آتش زدن قرآن‌ها اقدام کرده‌اند.
۲۲ شهريور ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۳۹
گزارش‌هاي جهت دار
آمانو مديركل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي جديدترين گزارش‌هاي خود را در قبال تحولات هسته‌اي جهان منتشر ساخت. از جمله نكات مطرح در اين گزارش‌ها، گزارش وي در زمينه ادعاهاي غرب و صهيونيستها درباره مراكز هسته‌اي سوريه بود كه در سال 2007 از سوي صهيونيستها بمباران شده بود.
۱۷ شهريور ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۰۷
از مردم، با مردم، براي مردم
8 شهريور هر سال يادآور حادثه‌اي تلخ براي ملت ايران است؛ روزي كه منافقين در اقدامي تروريستي با انفجار دفتر نخست‌وزيري 2 يار صديق امام و امت را از ايران گرفتند. 8 شهريور يادآور شهادت مظلومانه شهيدان رجايي و باهنر است. اتفاقا اين روز اين قدر عظيم بوده كه به نام روز مبارزه با تروريسم نامگذاري شده است.
۶ شهريور ۱۳۸۹ ساعت ۱۳:۲۶
درس‌هایی از نیروگاه بوشهر
خبر آغاز سوخت‌گیری نیروگاه اتمی بوشهر در 21 ماه اوت(30مرداد) از سوی شرکت روس اتم سازنده نیروگاه بوشهر، یکبار دیگر موضوع فعالیت‌های هسته‌ای ایران را در معرض توجه رسانه‌های جهانی قرار داد.
۲۶ مرداد ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۲۲
شغل حساس اما بي ‌ضابطه
تصور دنيايي كه امروز در آن زندگي مي‌كنيم بدون وجود رسانه‌ها بسيار دشوار است و با قاطعيت مي‌توان گفت اگر رسانه‌ها نبودند، دنياي امروز حتماً شكل ديگري داشت.
۱۸ مرداد ۱۳۸۹ ساعت ۱۹:۰۲
سناريوي آمريكايي
دكتر احمدي‌نژاد، رئيس‌جمهوري چند روزي است درباره طرحي آمريكايي سخن مي‌گويد كه در آن حمله به 2 كشور عربي منطقه با هدف نهايي ضربه زدن به ايران گنجانده شده است.
۱۰ مرداد ۱۳۸۹ ساعت ۱۵:۲۳
امام زمان(عج) چه نيازي به دعاي ما دارد ؟
دعاي ما براي آن حضرت، از باب هديه شخص حقير فقيري به رادمرد بزرگواري است ترديدي نيست كه اين، نشانه نياز اين فقير به بخشش آن بزرگ است، و اين شيوه بندگان نسبت به اربابان مي‌باشد
۲ مرداد ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۱۲
سبز و بنفش و زرشكي
"زمان با سرعت به نفع ايران و به ضرر آمريكا پيش مي رود". اين گزاره، تحليلي برآمده از انبوه خبرها و گزارش ها پيرامون چالش گسترده دو قطب قدرت است. با گزاره اخير مي توان پاسخ داد كه چرا هيئت حاكمه آمريكا به رفتارهايي به غايت عجولانه، ناشيانه، ناقض غرض و فلاكت آميز در قبال ايران دست مي زند؟
۲۹ تير ۱۳۸۹ ساعت ۰۸:۵۷
2 در برابر 20 هزار ؟
لزوم شفاف‌سازي و برخورد منصفانه در عرصه مناسبات بين‌المللي و همچنين موضوع خلع سلاح اتمي تمام جهان دو محوري بودند که رييس جمهوري اسلامي ايران در نشست رسانه‌اي اخير ، بيش از هر موضوع ديگري بر آنها تاکيد داشت.
۲۴ تير ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۵۸
رجال شناسی دکتر شریعتی
شریعتی از هر جریان فکری سیاسی یک نمونه ارائه می داد آن هم در زمانه ای که اسناد و مدارک کمتر، توجه به تاریخ ضعیف تر، جو جامعه توسط جوسازان حرفه ای به گونه ای دیگر بود. او در مان روشنفکران و غربگرایان جهان اسلام، همواره نمونه هایی ارائه می داد تا مخاطب مصادیق دیگر را پیدا کند، و از میان رجال صالح و مصلح ...
۳۱ خرداد ۱۳۸۹ ساعت ۰۹:۰۲
منشور سردرگمی
یکی از پیامدهای تأسف‌بار حوادث پس از انتخابات دهم ریاست‌جمهوری، نادیده گرفتن قوانین و مقررات موضوعه کشور توسط کسانی است که خود در زمان مسئولیتشان در تصویب و ابلاغ آن قوانین نقش اساسی داشتند. فتنه‌گران در ماه‌های اخیر با نادیده انگاشتن شعور و فهم مردم مسلمان و انقلابی ایران به گونه‌ای عمل می‌کنند که ...
۳۰ خرداد ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۲۷