نمايش خبر در تاريخ :
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
قرضاوی؛ متجدد یا سلفی؟/ مروری بر مواضع فکری و سیاسی شیخ اخوانی
پس از چالش میان سعودی و قطر که از دلایل مهم آن حمایت قطر از اخوان المسلمین بود، شیخ یوسف قرضاوی، رهبر معنوی اِخوان در لیست تروریستی عربستان جای گرفت و کتاب های او در این کشور ممنوع اعلام شد.
۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۶
قدرت خرید مردم برای مواد غذایی نصف شده است
در شرایط کنونی، شیب تند گرانی از یک‌سو و ماندگار شدن رکود از سوی دیگر، سفره‌ها را تا آنجا کوچک کرده که بنکداران مواد غذایی هم از کاهش خرید اقلام خوراکی توسط مردم گلایه می‌کنند؛ به گفته آنان پولی در دست نیست تا خریدها انجام شود.
۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۶
کوچ مستأجران به واحدهای کوچک‌تر
آخرین روزهای گرم بهار در گذر است و تابستان در راه؛ روزهایی که برای خانوارهای مستأجر پر است از اضطراب ناشی از جابه‌جایی خانه و کاشانه.
۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۴
هزاران تروریست اروپایی به وطن بازگشتند
هزاران اروپایی که به صفوف تکفیری‌ها در سوریه و عراق پیوسته بودند، در حال بازگشت به اروپا هستند و کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای در پیش گرفتن راهی مشترک به منظور مقابله با این پدیده با مشکل مواجه هستند.
۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۱
چرا گاز سلمان به تولید نرسید؟
برای توسعه میدان سلمان، شرکت تاسیسات دریایی به عنوان شرکت توسعه دهنده انتخاب شد؛ ولی پس از مدتی توسعه این میدان به شرکت تازه تاسیس پترو ایران رسید که هیچ تجربه‌ای درحوزه توسعه میادین نداشت.
۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۰
حمایت عضو کنگره آمریکا از حمله تروریستی به تهران
عضور جمهوری‌خواه کنگره آمریکا و از متحدان نزدیک به ترامپ، به صراحت می‌گوید که حمله تروریستی به تهران، «یک چیز خوب» است.
۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۵
پَرش فنر جمع شده نرخ ارز با بازگشت تورم ۲ رقمی
اگر تیم اقتصادی دولت قصد دارد برای مشکلات پیش رو و بحران‌های پنهان شبکه بانکی با استفاده از اهرم‌هایی مثل نرخ سود یا ادغام بانک‌ها تصمیم‌گیری کند، بهتر است تامل جدی بر تبعات تصمیمات خود داشته باشد.
۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۶
اینجا را خدا آزاد کرد؛ ولی کسی آبادش نکرد
دستش را روی سر تاسش می‌کشد و قطرات عرق را جمع می‌کند و عصبی‌وار می‌گوید: به خدا ما برای این آب و خاک جنگیدیم؛ جان دادیم؛ ولی حالا به اینجامون رسیده...
۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۳
بررسی زندگی شهیدی که ترکمن‌های اهل سنت عاشق او بودند در مستند «شیرجان»
مستند شیرجان که به زندگی شهید شیر محمدتاتار پرداخته است، با اتمام فرآیند تولید، به‌زودی از سیمای ملی پخش خواهد شد.
۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۶
زنان زباله گرد
از اواخر سالهای 1890 تا کنون 3/2 جمعیت شهر احمد آباد- هندوستان در اطراف کارخانه پارچه بافی این شهر تامین معاش می کنند. جمعیتی که در واقع از ضایعات حاصل از کارخانجات آن یک مجموعه کوچک اقتصادی براه انداخته اند.
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۹
در زیست شهری، چگونه يكديگر را كمك كنيم
همه ما در ارتباطات خود با مشكلاتي مواجه ميشويم؛ گاهي از هم ميرنجيم، گاه ديگران را مي‌رنجانيم و گاهي نيز احساس مي كنيم بايد در ارتباط با ديگران به گونهاي ديگر عمل كنيم. ممكن است شما هم در رابطه با دوستان، فرزندان، شريك زندگي، همكار يا رئيس خود احساس سردرگمي، اندوه، خشم و ابهام داشته باشيد.
۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۲
اهمیت اخلاق و مسئولیت اجتماعی در کسب و کارهای امروزی
اخلاق و مسئولیت اجتماعی، غالبا جنبه هایی از کسب و کار به شمار می آیند که بسیاری از بنگاه های کوچک و نوپا، آنرا به راحتی نادیده می گیرند. هنگامی که كسي در حال راه اندازی کسب و کاری جدید است، بیشتر تمرکزش بر قابلیت سوددهی محصول، برنامه ریزی استراتژیک، مدیریت و سوددهی شرکت استوار خواهد بود تا آنجا که اخلاق ...
۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۳
ضرورت پیشگیری از بحران فرهنگی و اجتماعی
مشکلات اقتصادی و به تبع آن روزمرگی هایی که گریبان جامعه را می فشرد آمار مطالعه را پایین آورده است.
۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۱
معنای انتظار فرج چیست؟
می‌دانیم که در تحقق انتظار فرج کافی نیست که کسی فقط بگوید من منتظر ظهور حضرت امام عصر هستم، یا گاه و بیگاه بگوید خدایا فرج حضرت امام عصر را نزدیک بگردان، و یا بعد از ادای نماز یا در مشاهد مقدّسه برای تعجیل در ظهور دعایی را با سوز و گداز بخواند! البته همة اینها در جای خود نیکوست، لیکن او را مصداق حقیقی ...
۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۵
اشتغال و درآمد در توانمند سازی زنان چقدر موثر است؟
برخی معتقدند اشتغال و آموزش توانمند‌سازی زنان را تسریع می‌کنند و عده‌ای هم براین باورند که فرآیند توانمند‌سازی برآورده شدن نیاز‌های اساسی تا نیاز‌های پیچیده‌تری مانند، ‌خشنود بودن، عزت نفس و داشتن مشارکت در زندگی سیاسی و اجتماعی را در برمی‌گیرد.
۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۷
رفتاری که بر منش ایرانی سایه می‌اندازد
چندی پیش، ۲۹ زائر شیعه میانماری به نیت زیارت کربلا و مشهد عازم ایران شدند؛ ولی سرقت پاسپورتشان در ترمینال، تمام سفر را به هم می‌ریزد. آن‌ها نه به کربلا رفتند و نه می‌توانند به میانمار برگردند.
۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۱
نقش بانوان شاغل در زندگی خانوادگی
در خانواده، همسر و مادر عضو اصلی است. زن در این مجموعه، جای بسیار اساسی و رفیعی دارد. به همین خاطر، وقتی اصل خانواده ‎ـ‎یعنی زن ‎ـ‎ متزلزل است، در آنجا هیچ‎ چیزی در جای خودش قرار ندارد
۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۰
مبارزه با اعتياد ناموفق بوده است
يكي از گرفتاري هاي عمده كشور اين است كه اگر در گذشته اعتياد به مواد مخدري مثل ترياك و مشتقات آن در كشور زياد بود، امروز اعتياد به سمت مواد صنعتي و روانگردان كشيده شده است. موادي كه بسيار خطرناك هستند و متاسفانه بيشتر قشر جوان به اين مواد رو آ‌ورده اند و به خاطر حالات نشاط و شادي اوليه اي كه مصرف اين ...
۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۸
روایت بازیگر زن از فساد در سینما
بازیگر تلویزیون گفت: به فیلمسازی گفتم من حاضرم به‌عنوان هنرور از جلوی دوربین رد شوم، ولی در واقع بهای گزافی ندهم که بابت نقش اول، اثری را بازی کنم.
۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۴
تهران کلانشهری سبز/ پیشرفت ۷۴ درصدی کمربند سبز طی دهه اخیر
در حال حاضر تهران یکی از سرسبزترین شهرها با موقعیت جغرافیایی مشابه به حساب می‌آید و دارای بیش از ۱۳هزار هکتار فضای سبز داخل محدوده شهری است.
۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۶