نمايش خبر در تاريخ :
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
شبيخون فرهنگي در ميان امواج سيل
آن‌طور كه گفته شده، سربازان‌ آمريكايي به‌عنوان كمك‌رساني، حدود 30 هلي‌كلوپتر و چند هواپيماي غول‌پيكر را به كار گرفته‌اند؛ آمريكايي‌ها اين كارها را انجام مي‌دهند كه جاي پايي براي خود باز كنند. علاوه بر اهداف نظامي و سياسي پليدشان در آنجا و حتي در اين موقعيت، از شبيخون فرهنگي و ناتوي فرهنگي هم غفلت نكرده‌اند....
۳۰ شهريور ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۵۱
سفياني مدرن
اسلام مكتب نيست، يك دين است كه در حوزه‎هاي فرهنگي مختلفي متجلي مي‎شود. مثل حوزه فرهنگي حجاز، شام، ايران، شمال آفريقا، آسياي ميانه. بنابراين، اين حوزه‎هاي فرهنگي بايد بررسي شود؛ نه‎اين‎كه مكتب‎سازي شود. چون مكتب‎سازي در نهايت به ناسيوناليسم تبديل مي‎شود.
۲۶ شهريور ۱۳۸۹ ساعت ۱۴:۰۳
كالاي چيني چرا ارزان تمام مي‌شود ؟!
«اخم غربی»‌ها، «لبخند چینی»‌ها. این اصطلاحی است که رییس کنفدراسیون صادرات اتاق ایران و رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین در مورد روابط سیاسی – اقتصادی کنونی دو کشور بر زبان می‌آورد.
۹ شهريور ۱۳۸۹ ساعت ۱۳:۳۰
ما صادقیم، شما چطور ؟!
خبرنگاری شغلی شریف، پردردسر و دردسرساز است. اگر خبرنگاران نبودند مردم با هم در صلح و آشتی زندگی می‌کردند
۱۷ مرداد ۱۳۸۹ ساعت ۱۷:۲۶
4 ایده برای خنک شدن در روز های گرم
طاقت‌فرسا بودن دماي هوا همیشه یک طرف قضيه است، احساس خستگی و تنش روانی ناشی از آن مسئله ديگري است كه كمتر به آن توجه مي‌شود.
۲ مرداد ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۰۱
بانک خون بند ناف و بیمه زندگی
شاید شما هم این جمله را شنیده باشید: «با ذخیره خون بند ناف زندگی کودک خود و افراد خانواده را بیمه کنید». به راستی چگونه می‌توان و چگونه می‌شود که این جمله تحقق پیدا می‌کند.
۲۳ تير ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۴۴
آلودگي برنج‌ها جدي گرفته نشد
آلودگي‌هاي برنج‌هاي وارداتي که بيش از 8 ماه پيش بر کميسيون اثبات شده بود هنوز هم بعد از اين همه پي گيري حساسيتهاي اعضاي کميسيون بهداشت را به دنبال دارد.
۱۶ تير ۱۳۸۹ ساعت ۰۹:۵۲
خار چشم دشمنان
شهيد بهشتي پس از آنکه با راي مردم تهران به مجلس خبرگان ـ که وظيفه تدوين قانون اساسي جمهوري اسلامي را برعهده داشت ـ راه يافت، توسط اعضاي اين مجلس به رياست مجلس انتخاب گرديد و با مديريتي بي بديل موفق به تدوين اصول قانون اساسي و مهم تر ازهمه اصل اساسي ولايت فقيه شد.‏
۶ تير ۱۳۸۹ ساعت ۲۰:۳۴
فوتبال و سياست
ميليون‌ها نفر از قاب جادويي تلويزيون و ساير رسانه‌هاي مكمل به تماشاي مسابقات تيم‌هاي برتر در سطح جهاني چشم دوخته‌اند.
۱ تير ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۱۶
رسالت فراموش شده رسانه‌ها !؟
شک نیست رسانه‌ها به دلیل تأثیرگذاری که بر مخاطب دارند، یکی از ارکان اساسی حیات فکری و بقای معنوی جوامع محسوب می‌شوند، نقشی سازنده‌ای که متأسفانه مورد بی‌اعتنایی قرار می‌گیرد.
۲۴ خرداد ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۲۹
پيدا و پنهان شبكه "فارسي 1"
در حوزه سرگرمي و تفريحي، شبكه هاي ماهواره اي به عنوان رقيبي سرسخت در برابر صدا وسيما عرض اندام كرده اند.
۱ خرداد ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۴۵
تاريخچه استفاده سازمان‌هاي جاسوسي از زنان
امروزه در اكثر سازمان‌هاي اطلاعاتي جهان، زنان نقش بسياري در پيشبرد فعاليت‌هاي جاسوسي دارند.
۶ ارديبهشت ۱۳۸۹ ساعت ۲۱:۰۰
یک دروغ دیگر علیه دولت
دیوان محاسبات کشور بعد از جنجالی که در زمان انتخابات ریاست‌جمهوری بر سر خبر نادرست واریز نشدن یک میلیارد دلار درآمدهای نفتی به حساب خزانه کشور ایجاد کرد،‌ طی چند روز گذشته نیز با انتشار گزارش تایید نشده‌ای از تفریغ بودجه سال 87 زمینه را برای سوءاستفاده رسانه‌های مخالف دولت باز کرد و تحلیل موسی‌الرضا ...
۲۴ فروردين ۱۳۸۹ ساعت ۰۹:۲۹
اعتياد به چيزي فراتر از مواد مخدر
دنياي امروز ما فراي از دغدغه‌ها و استرس‌هاي بسياري كه دارد در حال از ياد بردن روح و روان انساني آدميانش است. در اين روزگار حتي اگر تامين هم باشي و دخل و خرجت هم با هم بخواند باز هم بايد كار كني تا عقب نماني!
۱۸ فروردين ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۳۱
خروج مدعيان اصلاحات از كشتي نجات
حتي هشت ماه «صبر و مدارا» هم باعث نشد که سران جريان اصلاحات از «رويارويي با قانون» و «بي اعتنايي به رأي اکثريت مردم» کوتاه بيايند و مانع از تکرار يک تجربه تاريخي و «پوست‌اندازي نظام» شوند.
۱۰ اسفند ۱۳۸۸ ساعت ۱۰:۳۳
اصفهاني‌ها؛ الگويي‌ براي ‌فوتبال ‌ا‌يران
اواخر دهه 60 و پيش از اين‌كه رقابت‌هاي باشگاهي در كشورمان به صورت ليگ دربيايد ، مسابقه‌هاي قهرماني فوتبال ايران با عنوان ليگ قدس و با حضور تيم‌هاي منتخب استان‌هاي قوي‌تر در فوتبال برگزار مي‌شد.
۷ بهمن ۱۳۸۸ ساعت ۱۲:۰۱
پاسخ 10سوال اساسي درباره فرم اطلاعات اقتصادي خانوار
با توجه به آغاز زمان بندي اعلام شده براي اطلاع از وضعيت خوشه بندي خانوارها و ثبت تاييد يا اعتراض درباره فرم اطلاعات اقتصادي خانوار، در گزارشي به نحوه اطلاع مردم از دهک‌هاي درآمدي و همچنين چگونگي اعتراض يا تغييراطلاعات ثبت شده در بانک اطلاعات اقتصادي خانوار پرداخته ايم.
۴ بهمن ۱۳۸۸ ساعت ۱۷:۴۴
تجارت میلیاردی سکس در اسرائیل
روزنامه "امروز اسرائيل" اعتراف کرد که در آمد ساليانه دست اندر کاران تجارت فحشا در اراضي اشغالي بالغ بر 4/2 ميليارد شکل ( 600 ميليون دلار ) در سال است .
۲۵ دی ۱۳۸۸ ساعت ۱۶:۴۰
سقط جنین در اتاق های زیر پله ای !
چشم هایش را بست از ترس! دراز کشید روى تخت و ملحفه هایى که بوى سفیدکننده مى دادند... دست هایش مى لرزید. زن گفت: «نترس دختر! اگر بترسى عضلات بدنت خود به خود سفت مى شوند!» دختر اما دیگر چیزى نمى شنید؛ ماده بیهوش کننده اثر کرده بود و حالا دیگر نوبت زن بود که دست به کار شود! دو ساعت بعد، دختر گوشه تاکسى ...
۱۲ آذر ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۱۱
لبخند پرزيدنت اوباما و اقداماتي فراتر از تحريم
اقدام باراک اوباما رئيس جمهور امريكا براي تمديد تحريم عليه جمهوري اسلامي ايران و علاوه بر آن تحريم هاي جديد، در حالي انجام مي شود که وي از تغيير سياست و پيشبرد روابط مسالمت آميز با جمهوري اسلامي ايران سخن گفته بود.
۲۵ آبان ۱۳۸۸ ساعت ۰۸:۵۹