نمايش خبر در تاريخ :
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
گفتگويي خواندني با كارگردان "دارا و ندار"
گفتگو با مسعود ده‌نمکي از اين بابت جالب است که مي‌توان با او وارد چالش شد. اصلا چون ده‌نمکي آدم رک و راستي است و حرف‌هايش را بدون رودربايستي و در نظر گرفتن شرايط مي‌گويد، مصاحبه کردن با او براي هر خبرنگاري جالب است.
۲۴ فروردين ۱۳۸۹ ساعت ۰۹:۴۰
از تمام ظرفیت‌ها برای اثبات آئین ایرانی "نوروز" استفاده کنیم
اگر بناست در مقابل یکسان‌سازی فرهنگی،پایداری فرهنگی داشته باشیم باید با ظرفیت‌های پنهان عناصر فرهنگی آشنا باشیم. از تمام ظرفیت‌ها برای ثبت « نوروز» با نام و‌آئین ایرانی در اذهان جهانی استفاده کنیم.شبکه ایران: "آرام مثل بهار گام برمی‌دارد، با وقار، آرامش و طمانینه‌ و لبخندی که بر چهره دارد،نوید آمدن ...
۲۱ اسفند ۱۳۸۸ ساعت ۰۹:۰۰
شنگول و منگول‌هاي‌ عصر ما
رويانا كه حتما معرف حضور بيشتر علم دوستان هست. نخستين گوسفند شبيه‌سازي شده خاورميانه را مي‌گويم. در واقع با تولد اين حيوان در سال 1385 ورود به عرصه فناوري شبيه‌سازي براي محققان پژوهشكده رويان مسجل شد.
۲۹ بهمن ۱۳۸۸ ساعت ۱۹:۲۶
ناگفته‌های کدخدایی از انتخابات دهم
درباره ابعاد گوناگون مسائل انتخابات ریاست‌جمهوری دهم تاکنون تحلیل‌های مختلفی ارائه شده است اما درباره آنچه مربوط به سوال شما و حیطه کاری شورای نگهبان می‌شود باید بگویم، این شورا درباره پیش بینی حوادث و وقایعی که ممکن بود در این انتخابات بیفتد وظیفه رسمی نداشت.
۱۰ بهمن ۱۳۸۸ ساعت ۱۳:۲۱
منشور كورش حرف‌هاي زيادي براي گفتن دارد
اين روزها كمتر رسانه‌اي را مي‌توان يافت كه در ريز و درشت اخبارش جايي براي خبر نمايش منشور كورش در ايران خالي نگذاشته باشد؛ منشوري كه براي آمدنش به ايران مسيري 5 ساله را طي كرد و در نهايت اين روزها تمامي دوستداران ميراث فرهنگي چشم انتظار هستند كه ببينند سرانجام اين منشور براي نمايشي چند ماهه به ايران ...
۷ بهمن ۱۳۸۸ ساعت ۱۲:۰۹
هيچ کس مصونيت قضايي ندارد
نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه دستگاه قضايي نبايد در برخورد با اغتشاشگران استثنا قائل شود، تصريح کرد: اينکه برخي براي بستگان خود مصونيت قضايي قائل شوند با روح اسلام سازگار نيست.
۲۵ دی ۱۳۸۸ ساعت ۱۶:۳۱
نحوه نخست‌وزيري ميرحسين موسوي
قائم مقام حزب مؤتلفه اسلامي در يك نشست خبري چگونگي حضور موسوي در حزب جمهوري اسلامي و نخست وزيري او را تشريح كرد.
۱۱ دی ۱۳۸۸ ساعت ۰۸:۴۱
گفتگو با سحر جعفري جوزاني بازيگر سريال "درچشم باد"
او در اين سال‌ها در كارهاي مديري نيز بازي كرده است. مانند نقطه‌چين و باغ‌مظفر. سحر جوزاني اين روزها در سريال در چشم باد در نقش ايران نخجوان ظاهر شده است. با او به گفتگو نشستيم تا با نقش او در اين سريال بيشتر آشنا شويم
۱ آذر ۱۳۸۸ ساعت ۱۳:۱۷
انسان کاملی که در بهشت زندگی می‌کرد
24 آبان سالروز رحلت حضرت آیت‌الله علامه محمدحسین طباطبایی (ره) است؛ مردی كه در طول 80 سال زندگی (1360 - 1280 شمسی) جز به تكلیف الهی خود نیندیشید و هر چه انجام داد بر اساس این اصل بود، به همین مناسبت به سراغ آقای سیدمحمد الهی، برادرزاده حضرت علامه رفتیم و به گفت‌وگو نشستیم.
۲۵ آبان ۱۳۸۸ ساعت ۰۹:۳۰
بي‌خيال زلزله نشويد !
زلزله هم مثل خيلي از ناخوشايند‌هاي ديگر دنيا، درست وقتي منتظرش نيستي از راه مي‌رسد، بهت‌زده‌ات مي‌كند، مي‌ترساندت و يادت مي‌اندازد كه مرگ چه ساده و نابهنگام مي‌تواند در آغوش بفشاردت و طبيعت چه آسان مي‌تواند در هر عصري انسان‌ها را به زانو درآورد، حتي وقتي پي گمشده‌اي مجهول، نقشه فتح كهكشان‌ها را مي‌كشند ...
۱۱ آبان ۱۳۸۸ ساعت ۰۶:۵۷
پشت پرده باند ريگي
سال 1384 و به دنبال كشتار بيرحمانه تعدادي از هموطنانمان در منطقه تاسوكي در جاده زاهدان به زابل، نام عبدالمالك ريگي و گروه تروريست و جنايتكار وي مطرح شد.
۳۰ مهر ۱۳۸۸ ساعت ۰۹:۵۸
راهی برای هدایت پس‌اندازهاي كوچك مردم
هفته گذشته فرابورس ايران به عنوان سومين بورس كشور در حضور وزير اقتصاد و معامله سهام‌شركت مرجان‌كار آغاز به كار كرد. همين مساله بهانه‌اي شد تا به سراغ مصطفي اميد قائمي، مديرعامل فرابورس برويم و از او در خصوص چند و چون اين نهاد تازه‌تاسيس و فوايد آن براي اقتصاد ملي بپرسيم.
۱۵ مهر ۱۳۸۸ ساعت ۰۸:۵۵
چه كنيم آنفلوآنزاي‌خوكي نگيريم؟
در صورت امكان تا يك هفته از ديدار با حجاج بازگشته از كشور عربستان و مسافراني از كشورهايي كه تعداد مبتلايانش زياد هستند،خودداري كنيد. در غير اين صورت چنانچه تاكيد بر اين ديدار داريد، فاصله يك متري خود را با فرد مورد نظر رعايت كنيد.
۲ مهر ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۲۰
گفتگو با كارگردان سريال نردبام آسمان
مي‌خواستم نقش غياث‌الدين را به كسي بدهم كه كمتر ديده شده است. بيشتر از همه به بازيگري فكر مي‌كردم كه امكان ندارد كسي باور كند كه من حتي به او فكر كرده‌ام !
۲۶ شهريور ۱۳۸۸ ساعت ۱۵:۴۵
11سپتامبر نتیجه نظامیگری ، امپریالیسم اقتصادی و غرور آمریکا
درواقع بوش برای توجیه اقدامات جنگ طلبانه خود از تعالیم مذهبی و از کتاب مقدس کمک می گرفت و این طور وانمود می کرد که آمریکا برای از میان برداشتن تمامی بدیها انتخاب شده است.
۲۲ شهريور ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۵۱
ما زير ذره‌بين هستيم
صدقات كشور خودمان را براي مردم كشور خودمان خرج مي‌كنيم مگر در مواردي كه فراخواني داده باشيم براي جمع‌آوري كمك به كشوري بيگانه مثلا ما براي كمك به فلسطين يك حساب مفتوح از گذشته داريم و مردم كمك‌هاي خود را به اين حساب مي‌ريزند.
۱۳ شهريور ۱۳۸۸ ساعت ۱۵:۴۷
گفتگو با پيرترين فعال محيط زيست كشور
ما داريم جنگل‌هايمان را به طور كلي از ميان مي‌بريم. همين سيلي كه در گلستان آمد ما به آنجا رفتيم و پرسيديم كه چرا چنين سيلي كه سابقه نداشته اتفاق افتاد، آنها هم گفتند بنياد.... و بنياد... همه درختان جنگل را بريده‌اند!
۱۳ شهريور ۱۳۸۸ ساعت ۱۵:۴۲
آیت الله هادوی: باید پرچمدار اقتصاد اسلامی باشیم
کاستی مهم حوزه اقتصاد اسلامی فقدان یک نظریه راهنما در دستیابی به دیدگاههای اسلام در این زمینه است و با وجود دستاوردهای بسیار ایران در حوزه اقتصاد اسلامی، به دلیل حضور ضعیف بین‌المللی، فعالیتها ناشناخته مانده‌اند.
۱۳ شهريور ۱۳۸۸ ساعت ۱۵:۳۴