نمايش خبر در تاريخ :
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
در سایه دولت بی‌تدبیر...؛ پالایشگاه؟ پر! / روزانه ۱۲ میلیون لیتر بنزین وارد می‌کنیم
تعلل وزارت نفت در بهره‌برداری از پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس، یک اشتباه نابخشودنی است که نتیجه آن تا اکنون، زدن چوب حراج به منافع ملی بوده است.
۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۰
سهام عدالت یا خجالت!؟ + نظرات مردم
برخی دارندگان سهام عدالت که پس از ۱۰ سال، انتظار درخواست حدود ۵۰۰ هزار تومان پول از جانب دولت را نداشتند، گفته‌اند، این سهام قرار بود موجب عدالت شود نه مایه خجالت، برخی هم خدا را شکر کردند که اصلاً ثبت نام نکردند.
۲۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۸
هشت خاصیت تربت کربلا
هر گاه کام نوزاد را با تربت سیّد الشّهداء باز کنند، مانند اکسیری که مس را به طلا مبدل می‌سازد و وجود نوزاد را از هر پلیدی دور نموده و محبّت اهل بیت رسول خدا(ص) را در دل او می‌کارد.
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۵
وقتی رییس مجلس برادرش را به مجلس راه نداد
رئیس مجلس که برادرش بود -برادر کوچک‌ترش هم بود- راهش نداد؛ این یعنی اقتدار مجلس، هیبت مجلس این است؛ این را باید حفظ کنید.
۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۳۰
سفر «مسعود بارزانی» به ترکیه؛ منافع درهم‌تنیده آنکارا و اربیل
به نظر می‌رسد که آنکارا قصد دارد از تقویت روابط خود با اقلیم کردستان عراق به عنوان اهرم فشاری بر دولت بغداد با هدف تحمیل خواسته‌ها و مطالبات غیرمشروع خود به آن، بهره‌برداری کند.
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۴
ویژگی‌های جامعه ایران به روایت روشنفکران اصلاح طلب!
سارا شریعتی گفت: چرا ایرانیان به تعبیر ایران‌شناسان غربی دروغ می‌گویند؟ چون نمی‌توانند و می‌ترسند به شکل روشن در حضور دیگران صحبت کنند. می‌ترسند با صدای بلند حرف بزنند!
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۶
چرا آقای نعمت‌زاده اصرار دارد که شفافیت‌سازی را تعطیل کند؟
احمد توکلی گفت: «وقتی سامانه‌ای کار می‌کند و توانسته این تقلب‌ها را شفاف کند و نمی‌گذارد تخلف صورت بگیرد و جریمه می‌کند، باید تعطیل شود؟ چرا باید آقای نعمت زاده اصرار داشته باشد که شفافیت از بین برود و به‌دست او بیافتد که خود مسئله دارد؟»
۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۹
توجه سازمان «سیا» به زبان فارسی
سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به تازگی در وبگاه خود بر اهمیت آموزش افسران ماهر به زبان‌های مختلف دنیا، از جمله فارسی، در حالی تاکید کرده که گزارش‌های پیشین نشان از نیاز وافر سیا به رخنه اطلاعاتی در ایران دارند.
۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۳
نقش استفن بنون در عملیات ناکام طبس و تاثیر آن بر ذهنیت وی از ایران
تقریبا نیمه شب 21 مارس 1980 بود که شناور جنگی نیروی دریایی آمریکا که توسط استفن بنون - یک افسر پایه - هدایت میشد با ناو فوق سنگین و هواپیما بر نیمیتز در خلیج عمان روبرو شد. این شناورها به آرامی در نزدیکی سواحل ایران حرکت میکردند. جایی که قرار بود به زودی عملیاتی سری برای آزاد کردن گروگانهای آمریکایی ...
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۹
ظهور پدیده شاغلان فقیر در کشور
وضعیت معیشت خانوارهای ایرانی هر روز نگران‌کننده‌تر می‌شود و گروهی از افراد با وجود برخورداری از شغل، اما در زندگی با فقر دست و پنجه نرم می‌کنند.
۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۱
ابتکار و پسرش، فریدون و دخترش، مردم و بیکاری و بی‌پولی
بخشی از ارتباطات مالی دانیال‌زاده و مالامیری با برادر رئیس جمهور از طریق دختر فریدون که در شرکت مالی دویچه بانک مشغول به کار است صورت گرفته است.
۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۳
چرا یکی از بزرگترین فسادهای مالی در صندوق فرهنگیان اتفاق افتاد؟
۱۹ میلیارد تومان درآمد در هر ماه از محل حقوق فرهنگیان برای صندوق ذخیره رقم می‌خورد تا با فعالیت اقتصادی، کمکی برای معیشت آن‌ها در ایام بازنشستگی باشند؛ اما این درآمدها محلی شد تا یکی از بزرگترین فسادهای مالی ایران در صندوق متعلق به معلمان رخ دهد.
۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۶
عمل نکردن وزارت کار به مصوبه دولت، فاجعه آفرید + اسناد
اگر گزارش‌های سازمان آتش نشانی شهرداری تهران درباره پلاسکو توسط وزارت کار جدی گرفته می‌شد، شاید امروز به جای آوار برداری از برج پلاسکو و حسرت برای از دست دادن آتش نشانان فداکار، کارگران مشغول بهسازی و ایمن‌سازی این برج بودند.
۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۰
چالش‌های اساسی شفافیت در دولت‌یازدهم؛ چه‌ کسی پاسخگوی قراردادهای محرمانه است؟
در 1200 روز گذشته، اغلب قراردادهای مهم، بدون اطلاع‌رسانی به مردم و رسانه‌ها منعقد شد و دولت نیز از آن‌ها به‌عنوان قراردادهای محرمانه یاد می‌کند!
۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۰
۸۱ هزار تومانی که قرار است برای کارگران معجزه کند!
دستمزد کارگران موضوعی است که در دی و بهمن‌ماه هر سال توجه بیش از 50 درصد جامعه را درگیر خود می‌کند.
۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۷
آقای مسئول، لطفاً یک ماه با ۸۱۲ هزار تومان زندگی کن
در حالی قانون کار تصریح دارد که مزد کارگران باید هزینه زندگی یک خانواده را تامین کند،‌ ۸۱۲ هزار تومانی که حداقل حقوق کارگران است، طبق گزارش "هزینه خانوار" تنها کفاف ۱۰ روز را می‌دهد. به‌راستی آیا مسئولان می‌توانند با ۸۱۲ هزار تومان یک ماه زندگی کنند؟
۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۰
بی‌تدبیری مسئولان و فاجعه‌ای جبران‌ناپذیر در خوزستان
خشکی از یک‌سو و آلودگی ناشی از رهاسازی فاضلاب از سوی دیگر ادامه حیات را برای گیاهان و جانوران تالاب غیر ممکن ساخته. این‌که در روز روشن مرگ را رنگ کنیم و در قالب احیا به جامعه بفروشیم، یک فاجعه جبران‌ناپذیر است. شرکت نفت، هورالعظیم را خشک کرد، نه احیا.
۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۳
حبس گزارش رشد اقتصادی بانک مرکزی برای پوشاندن سهم عمده نفت
با توجه به این‌که گزارش بانک مرکزی به‌طور شفاف جزئیات و سهم بخش‌های مختلف اقتصادی از رشد اقتصاد را درج و تعیین می‌کند، دولت باز هم با عدم اجازه انتشار نماگرهای اقتصادی بانک مرکزی، به‌سمت مرکز آمار متمایل شد.
۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۱
مقصر شکست طرح کارت خرید کالای ایرانی کیست؟ وزارت صنعت، بانک مرکزی یا مردم؟
در حالی وزارت صنعت و بانک مرکزی هر یک دیگری را عامل شکست طرح کارت خرید کالای ایرانی معرفی کرده‌اند که به‌نظر می‌رسد در نهایت مردمی که از این طرح استقبال نکردند، عامل شکست معرفی شوند.
۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۲
آیا کارون خشک می‌شود؟
طرح بهشت‌آباد، عنوان یکی از طرح‌های بزرگ انتقال آب کشور از سرشاخه‌های کارون است که اکنون نزدیک به یک دهه است با چالش‌های بزرگ محیط زیستی مواجه شده، اما همچنان با وجود تهیه گزارش ارزیابی اثرات زیست محیطی، این طرح مورد تأیید سازمان محیط زیست قرار نگرفته است.
۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۴