کمیته مشترک وزرای کشورهای تولید کننده نفت عضو و غیر عضو اوپک با انتشار ...
کارنامه اقتصادی ایران در سال 1395 در حوزه اشتغال و جلب سرمایه خارجی نامطلوب ...
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سهم نفت از درامد بودجه ۹۶ با افزایش قیمت ...
کاهش تولید نفت ۶ ماه تمدید می شود
کارنامه تاریک اقتصاد ایران در سال 95
سهم نفت در بودجه سال آینده به 35 درصد افزایش یافت
نمايش خبر در تاريخ :
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  
جهش قیمتی سکه تمام بهار آزادی
در جریان معاملات امروز بازار آزاد، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، به یک میلیون و ۱۹۴ هزار تومان رسید؛ در عین حال، دلار هم ۳۸۲۵ تومان شد.
۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۹
نمایندگان پیگیر به سرانجام رساندن طرح تحقیق و تفحص از منطقه آزاد هستند
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: طرحی پیرامون استیضاح طیب نیا به کمسیون اقتصادی مجلس از سوی نمایندگان ارجاع داده نشده است.
۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۷
برنج ۳۳.۳ درصد گران شد
طی یکسال اخیر قیمت کالاهای گروه لبنیات ۷.۹ درصد، برنج ۳۳,۳ درصد، حبوب ۲۱.۷ درصد، میوه‌های تازه ۱۸.۶ درصد، گوشت قرمز ۷.۴ درصد، گوشت مرغ ۱۳.۳ درصد، قند و شکر ۲۴.۱ درصد، چای ۱۳.۹ درصد و روغن نباتی ۸.۴ درصد افزایش یافته است
۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۵
واردات 246 تنی انواع شمع به کشور در 9 ماه نخست امسال!
بر اساس آمار گمرک بیش از 246 تن انواع شمع در 9 ماهه نخست امسال به کشور وارد شده است.
۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۹
۸۷ پرونده حقوق نجومی به دادسرا رفت
رئیس دیوان محاسبات از تشکیل ۸۷ پرونده برای دستگاه های اجرایی در زمینه حقوق‌های نجومی خبر داد و گفت: فرآیند رسیدگی این پرونده ها در دادسرای این دیوان در حال اجراست.
۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۱
ارسال ۸۷ پرونده حقوق نجومی به دادسرای دیوان محاسبات
رئیس دیوان محاسبات از تشکیل ۸۷ پرونده برای دستگاه های اجرایی در زمینه حقوق های نجومی خبر داد و گفت: فرآیند رسیدگی این پرونده ها در دادسرای این دیوان در حال اجراست.
۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۴
دولت آمارهای متناقض اعلام نکند تا رسانه‌ها هم نقد نکنند
یک کارشناس اقتصادی در واکنش به درخواست معاون اول رئیس جمهور که گفته بود "رسانه‌ها آمارها را نقد نکنند"، تحلیل آمارها و تناقضات آماری را حق رسانه ها دانست و گفت: اگر دولت می خواهد آمار نقد شود، نباید آمارهای متناقض اعلام کند.
۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۱
آمار طیب‌نیا از مبادی رسمی قاچاق در کشور
وزیر اقتصاد و دارایی گفت: گزارش‌های ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نشان می‌دهد که بخش عمده قاچاق، یعنی بیش از 70 درصد آن از خارج از مبادی رسمی و تحت نظارت گمرک به کشور وارد می‌شود.
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۷
وزارت نفت، ۴۳۰۰ میلیارد تومان از بودجه میادین مشترک را در جیب خودش بلوکه کرده است
بر اساس گزارش تفریغ بودجه سال ۹۴، وزارت نفت بیش از ۴۳۰۰ میلیارد تومان از پولی که با فروش اوراق مشارکت برای تزریق در پروژه میادین مشترک غرب کارون و فازهای پارس جنوبی در اختیار داشته را تا نیمه سال ۹۵ هزینه نکرده است.
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۸
تورم ‌دو رقمی در ۳۰ کالای اساسی + جدول
در حالی گزارش‌های رسمی بانک مرکزی و مرکز آمار از تورم تک‌رقمی حکایت دارد که وزارت صنعت گزارش جدیدی از تغییر قیمت ۵۷ کالای اساسی مردم را منتشر کرد تا تورم دو رقمی بیش از ۳۰ کالا حقیقت تورم را نشان دهد.
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۳
برخی با یک «تلفن» از مبادی رسمی قاچاق وارد می‌کنند
نماینده مردم مهاباد در مجلس، با بیان این‌که بی‌عدالتی در گمرک‌ها بی‌داد می‌کند، گفت: افرادی هستند که تنها با یک تلفن، از مبادی رسمی هزاران تن محصولات را به‌صورت قاچاق وارد کشور می‌کنند.
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۷
سهام سایپا دیزل به ولوو واگذار می‌شود؟
از روز گذشته شایعه واگذاری سهام خکاوه(سایپا دیزل) به شرکت ولوو قوت گرفت؛ اما باید دید مقداری از سهام این شرکت واگذار خواهد شد و یا همکاری‌های گذشته قوت خواهد گرفت.
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۳
صادرات غیرنفتی واقعی ۱۶.۴ میلیارد دلار است، نه ۳۵ میلیارد دلار
بررسی آمارهای تجارت ۱۰ ماهه نشان می‌دهد صادرات کالاهای غیر نفتی واقعی یعنی منهای پتروشیمی‌ها و میعانات گازی ۱۶.۴ میلیارد دلار است که تنها ۳ درصد رشد داشته است. دولت آمار صادرات غیرنفتی را ۳۵ میلیارد دلار اعلام کرده است.
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۷
جنگ‌های تجاری و حتی نظامی با دستورات جدید ترامپ محتمل است
استاد اقتصاد دانشگاه اموری آتلانتای آمریکا با بررسی ابعاد و آثار اقتصادی قوانین اخیر ترامپی معتقد است این تصمیمات در کوتاه مدت و میان مدت به کاهش قابل توجه تجارت جهانی و بروز جنگهای تجاری و درگیریهای نظامی منجر می شود.
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۱
راز اشتغالزایی ۱.۴ میلیون نفری دولت کشف شد؛۸۳۰ هزار اخراجی حساب نشدند
در حالی وزیر اقتصاد ایجاد ۱.۴ میلیون شغل در ۶ماهه امسال را در کشور بی سابقه خوانده که در بررسی های آماری مشخص شده، ۸۳۰ هزار نفری که در شش ماهه دوم پارسال اخراج شدند و امسال مجدد به بازار کار برگشتند، از آمار اشتغالزایی خالص دولت کم نشدند.
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۲
افشاگری نهاد دیده بان شفافیت و عدالت/ وزیر میلیاردر ویژه‌خوار را عزل کنید
دیده‌بان شفافیت و عدالت روز گذشته طی نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور خواستار عزل وزیر صنعت، معدن و تجارت شد.
۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۱
آخوندی باید با استیضاح عزل شود
نماینده زاهدان در مجلس با تاکید بر استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی گفت: آخوندی باید با استیضاح عزل و از سمتش برکنار می‌شود.
۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۶
گرانی ۱۵۰۰ تومانی سکه طرح جدید
در جریان معاملات امروز(یک شنبه) بازار آزاد تهران، دلار ۳۸۵۸ تومان شد و قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید هم، با ۱۵۰۰ تومان افزایش به یک میلیون و ۱۷۵ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.
۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۴
سیف: هیات مدیره موسسه کاسپین کوتاهی کرد
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه اکنون مهمترین مسئله در روابط بانکی، استانداردهای پایین بانکهای ماست، گفت: منعی برای وارد کردن ارز نداریم اما انتقال پول نفت به داخل منطقی نیست.
۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۹
تغییر قیمت آب‌وبرق منوط به تصویب در بودجه ۹۶
وزیر نیرو احتمال تغییر بهای آب و برق در سال آتی را منتفی ندانست و گفت: برای تغییر بهای آب و برق در سال ۹۶ تابع قانون بودجه هستیم.
۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۰