داخلی
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۵
چین: تحریم‌های مصوب سازمان ملل علیه کره شمالی را کاملا اجرا می‌کنیم
Share/Save/Bookmark
چین در حالی که تنش‌ها به دنبال تصویب تحریم‌های تازه شورای امنیت سازمان ملل علیه کره شمالی تشدید شده، اعلام کرده که کاملا متعهد به اجرای تحریم‌های سازمان ملل است.
به گزارش خدمت؛ در ادامه تنش‌ها در شبه جزیره کره، چین اعلام کرده که به طور کامل تحریم‌های وصب سازمان ملل علیه کره شمالی را اجرا می‌کند.

شورای امنیت سازمان ملل روز شنبه قطعنامه تازه‌ای تصویب کرد که بر اساس آن تحریم‌های تجاری تازه‌ای علیه کره شمالی وضع می‌شود.

این تحریم‌ها به بهانه مقابله با برنامه موشکی و اتمی کره شمالی، با اتفاق آرا در شورای امنیت و بدون مخالفت چین و روسیه به تصویب رسید.

کره شمالی در بیانیه‌ای ضمن رد تحریمهای تازه شورای امنیت سازمان ملل، اعلام کرد که به منظور جلوگیری از حمله آمریکا به توانایی پرتاب موشک‌های قاره‌پیما به قلب آمریکا نیاز دارد.

در این بیانیه آمده که برنامه اتمی و موشکی کره شمالی یک دفاع قانونی علیه تهدید اتمی «صریح و واقعی» آمریکا است.

در ادامه این بیانیه گفته شده کره شمالی آماده است تا پس از انجام هر گونه اقدام نظامی از سوی آمریکا با نیروهای استراتژیک خود «درس عبرتی» به آمریکا دهد.

به دنبال رای گیری در شورای امنیت سازمان ملل، رئیس‌جمهور آمریکا از همکاری چین و روسیه در تصویب این تحریم‌ها تشکر کرد.

از سوی دیگر یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا در امور آسیا در اظهاراتی از چین خواسته بود که به صورت دقیق تحریم‌های مصوب شورای امنیت علیه کره شمالی را اجرا کند.

حالا امروز دوشنبه، طبق گزارش رسانه‌ها، چین اعلام کرده که کاملا و به صورت 100 درصدی تحریم‌های مصوب سازمان ملل علیه کره شمالی را اجرا می‌کند.
چین: تحریم‌های مصوب سازمان ملل علیه کره شمالی را کاملا اجرا می‌کنیم