داخلی
يکشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۲۵
اولويت هاي اعزام به حج تمتع اعلام شد
Share/Save/Bookmark
۵۱ نظر
سازمان حج و زيارت اولويت هاي اعزام حج تمتع امسال و جزييات پذيرش دارندگان اولويت تشرف به حج سال 90 را اعلام كرد.

به گزارش ايرنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني بعثه مقام معظم رهبري، تمام كساني كه قبض وديعه‌گذاري علي‌الحساب حج تمتع را تا تاريخ 20 فروردين 84 دارند و همچنين تمام متولدان سال 1310 و پيش از آن كه قبض وديعه‌گذاري علي‌الحساب حج در يكي از شعب بانك ملي ايران را تا تاريخ 29 اسفندماه 86 دارند، مي‌توانند از 25 فروردين ‌ماه امسال به كاروان‌ها مراجعه كنند.
براساس اين گزارش، جزييات اولويت هاي اعزام حج تمتع امسال به اين شرح است:
الف ـ مشمولان تشرف:
1- همه دارندگان قبوض وديعه‌گذاري علي‌الحساب حج تمتع يك‌ميليون توماني كه تا تاريخ 20 فروردين 84 در يكي از شعب بانك ملي وديعه‌گذاري كرده‌اند. از اين رو آن دسته از متقاضياني كه اسناد ثبت نامي سال‌هاي 60 و 63 (با مبالغ 180 و 200 و 250 و 270 هزار ريالي) را دارند، بايد ضمن مراجعه به دفتر حج و زيارت استان مربوط براي تبديل سند خود به قبض وديعه‌گذاري يك‌ميليون توماني و استفاده از تسهيلات متعلقه اقدام و براي دريافت قبض جديد به شعبه بانك معرفي‌شده از سوي حج و زيارت استان مراجعه كنند.
1 - 2 اسناد هشت‌ ميليون ريالي مربوط به سال 77 و منتهي به 31 فروردين 87 ، دارندگان اين ‌گونه اسناد بايد پيش از مراجعه به مديركاروان به يكي از شعب بانك ملي مجهز به شبكه سيبا و با استفاده از تسهيلات و يارانه مربوطه (سه ميليون ريال) مراجعه و نسبت به تبديل قبض وديعه ‌گذاري خود به قبض 10 ميليون ريالي اقدام كنند.
1 - 3 اسناد هشت ‌ميليون ريالي از اول ارديبهشت‌ 78 تا 29 اسفند 87، دارندگان اينگونه اسناد بايد قبل از مراجعه به مدير كاروان به يكي از شعب بانك ملي مجهز به شبكه سيبا مراجعه و با احتساب سود متعلقه نسبت به تبديل سند خود به وديعه‌گذاري حج تمتع 10 ميليون ريالي اقدام كنند.
2 - همه متولدان سال 1310 و سال‌هاي ما قبل كه داراي قبض وديعه‌گذاري علي الحساب 10 ميليون ريالي از 21 فروردين 84 تا 29 اسفند 86 باشند. اسناد انتقالي (حتي از بستگان درجه‌ يك) مشمول اين بند نمي‌شود.
3 - بستانكاران سازمان: افراد واجد شرايط داراي اولويت تشرفي كه در سال‌هاي گذشته در كاروان پذيرش شده و مشرف نشده‌اند بايد ابتدا به دفتر حج و زيارت استان مراجعه تا مطابق دستورالعمل‌هاي سازمان نسبت به پايدار كردن قبض وديعه‌گذاري مربوط از طريق مراجعه به شعب بانك ملي وفق ضوابط اقدام لازم براي آنها معمول شود.‌
بديهي است اين‌گونه اسناد بعد از تبديل به قبض وديعه‌گذاري 10 ميليون ريالي جديد از سوي بانك نسبت به ظهرنويسي آن با ذكر سابقه‌ي اولويت و شماره‌ي قبض اوليه، اقدام و ممهور به مهر بانك خواهد شد.
ب ـ تاريخ پذيرش در كاروان‌ها:
اسامي، آدرس و تلفن مديران منتخب كاروان‌هاي حج سال جاري روز سه‌شنبه 23 فروردين امسال براي همه استانها و چهارشنبه 24 فروردين سال جاري براي استانهاي تهران، قم و البرز از طريق جرايد محلي اعلام خواهد شد.
ضمنا زمان پذيرش متقاضيان داراي اولويت تشرف در كاروان‌ها براي تمام استان‌ها به غير از تهران، قم و البرز روز پنج‌شنبه 25 فروردين‌ جاري و براي استان‌هاي تهران، قم و البرز روز جمعه 26 فروردين جاري تا 10 روز بعد خواهد بود.
1 - چنانچه در زمان تعيين‌شده براي مراجعه‌ي افراد به كاروان‌هاي مربوط، ظرفيت كاروان‌هاي استان تكميل نشود، سازمان حج و زيارت از اولويت‌هاي بعدي دعوت به‌عمل خواهد آورد، لذا
تاكيد مي‌شود دارندگان قبوض داراي اولويت حتما در مدت مقرر به كاروان‌ها مراجعه كنند.
2 - توصيه مي‌شود متقاضيان در هنگام انتخاب كاروان دقت كافي را از جهات مختلف (همراهي با اقوام و آشنايان، شرايط مختلف كاروان) معمول دارند، زيرا ظرفيت و قيمت كاروان با توجه به شرايط، تعيين شده است و جابه‌جايي كاروان پس از ثبت نام امكان‌پذير نيست.
ج ـ نحوه‌ مراجعه و ثبت نام متقاضيان:
امسال تمهيداتي در نظر گرفته شده است كه متقاضيان اعزام به حج تمتع علاوه بر مراجعه حضوري به كاروان‌هاي مجاز (در زمان مقرر) بتوانند در صورت تمايل از ظرفيت 50 درصدي هر كاروان كه امكان ثبت نام به‌صورت غيرحضوري را دارد، با مراجعه به آدرس اينترنتي http://haj90.haj.ir از منزل يا هر جاي ديگر نسبت به انجام مراحل ثبت نام در كاروان (شهر و شهرستان) استان محل سكونت خود به صورت غيرحضوري اقدام كنند.
پس از ثبت نام متقاضي از طريق سامانه‌ي فوق (غيرحضوري) بايد براي پيگيري و مراجعه به كاروان نسبت به اخذ كد ره‌گيري و رسيد ثبت نام كه حاوي تذكرات و نكات ضروري است، اقدام كند و اصل قبض وديعه‌گذاري خود را به مدير كاروان تحويل دهد.
افرادي كه قصد نام‌نويسي از طريق مراجعه حضوري به كاروان را دارند، مي‌توانند كاروان‌هاي مورد نظر خود را از روزنامه يا سامانه‌ي فوق انتخاب و سپس مراجعه كنند.

۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۴:۱۲:۴۵
مادرتاریخ۲۶/۱۲/۸۶برای حج تمتع ثبت نام کرده ایم کی نوبتمان میشود ۰۹۱۳***۹۸۷۱
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۰۲:۰۰:۵۵
ملك
ملك شيخ احمدي من فيش ١٣٨٥ ٥٧رفتم ثپتي نام كردم تمام كلاس هاءون رفتم نمي دونم به خاطرچي منوجاب رد دادن توراخدا به دادم بر طن من يه بسيج هستم
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۰۲:۲۳:۱۷
عباسعلی بابازادگان
سلام
پدرم درسال 86 برای حج تمتع ثبت نام کردند جهت مشرف شدن ایشان لطفا درصورت امکان اطلاع رسانی کنین سپاس از لطفتون یاحق
0912***4602
۱۳۹۶-۰۳-۱۶ ۱۴:۰۷:۱۸
ارازآژ
سلام‌ باهمسرم به حج تمتع ثبت نام کردیم درسال ۸۵کی نوبت مامیرسه تاالان منتظریم خواهشن جوابمان رابدهیدبه این شماره اس بدین ۰۹۱۱***۶۷۱۲
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۲۲:۲۹:۴۴
محمد نبی محسنی

سلام و خسته نباشید من و همسرم سال 86اسم نویسی کردیم
ایا امسال یا سال دیکه نوبت ما میشود ممنون
۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۷:۳۴:۳۱
ابوافضل
ماتاریخ ۸۵/۱۱
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۳:۳۳:۱۳
یوسف ثابت داریانی
من در سال۸۵برج ۸ثبت نام کردم نوپت اعزامم به حج کی میباشد۴۴۰۷۴۰۸۹
۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۰۷:۵۱:۴۶
محمدکریم جفایی
من و مادرم گلشاه توانا سال 86 ثبت نام حج تمتع کرده ام ما جز زائر های امسال هستیم یانه
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۰۹:۵۰:۱۵
مهدی
سلام پدرخانم من سال ۸۶ثبت نام کردن خواستم بدونم ایشان کی مشرف میشوند باتشکر
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۲۳:۳۰:۱۱
محمدخانی
سلام پدر مادر من در سال ۸۵/۸/۲۲ ثبت نام کردن خاستم بدون کی مشرف میشوند
۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۱۴:۰۴:۴۰
صفا بردی
سلام بنده سال 86 برج 10 ثبت نام کرد یم نوبت ما کی میر سه
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۳:۰۸:۵۸
هاجر شفیعی
من در تاریخ 86.6 ثبت نام کردم خواستم بدونم که انشاءالله کی مشرف میشیم
09149***596
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۵:۰۸:۰۴
من سال2/2/86ثبت نام کردم می خواستم ببینم نوبتم کی میشه با این شماره اطلاع دهید ممنون
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۴:۳۹:۵۲
هاجر عباسی
سلام من مرداد 1386برای حج تمتع ثبت نام کردم زمان مشرف ما کی می باشد.
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۰:۳۴:۲۴
سلام من سال ۸۶ ثبت نام کردم تاریخ اعزام من کی هست
۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۱۴:۴۶:۱۰
سلام.من سال 86/11/30 برای حج تمتع ثبت نام کردم میخواستم بدونم کی نوبتم میشه خواهشم خبر دهید
از ابهر
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۲۳:۵۹:۲۶
یدالله بابایی
سال 86 ثبت نام کرده ام.تاریخ اعزام کی هستش..09186453078
۱۳۹۵-۱۲-۲۸ ۱۷:۱۰:۳۵
عبدالخانی من درتاریخ 1385/3/28دید09169417747
عبدالخانی من درتاریخ 1385/3/28فیش حج تمتع دارم لطفااطلاع بدید09169417747
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۷:۲۴:۴۱
سلیمان محمدی
من و همسرم در 10 دی 86 برای حج تمتع ثبت نام کرده ایم نوبت ما کی میرسه لطفا جواب را به شماره 09141489141 بفرستید خیلی ممنون
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۷:۲۰:۱۴
بنیامین یعقوبی
پدر بزرگ و مادربزرگ من در تاریخ 86/10/10 برای حج تمتع ثبت نام کرده اند کی نوبت انها می رسه
۱۲۳