داخلی
دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۰
200 هزار یورویی که به بدهی پرسپولیس اضافه شد
Share/Save/Bookmark
انصراف پرسپولیس از برگزاری دربی در آلمان، پرونده جدیدی را به مجموعه پرونده‌های بی‌توجهی این باشگاه به تعهدات بین‌المللی‌اش افزود و حالا بدهی‌هایش هم افزایش یافت.
به گزارش خدمت؛ جریمه دویست هزار یورویی برای پرسپولیسی که پرونده‌های بسیار زیادی در دادگاه «کاس» و فیفا در جریان دارد و هر لحظه ممکن است یکی از آن‌ها به جریان بیفتد، مبلغ بسیار زیادی است. با این وجود حتما باشگاه پرسپولیس معادلاتی را برای خود از منظر مالی حل کرده که قید چند میلیارد درآمدزایی از دربی را زده و حاضر شده در سوپر جامی شرکت کند که احتمالا درآمدزایی خاصی برایش ندارد.

یازده پرونده شکایت برای پرسپولیس
با این وجود، اما بحث ما اصلا این نیست، موضوع بیشتر از موضوع‌های مالی، وفای به عهد است و احترام به قراردادها و امضاها. پرسپولیس با ۱۱ پرونده جاری در فیفا به‌عنوان متشاکی، رکورددار شکایت‌های بین‌المللی است. مانوئل ژوزه، لوئیس پدرو، آنتونس، اسکار ادواردو، مامادوتال، سکوبرت، ولاتکو، سپانوویچ و تیاگو آلوز افرادی هستند که از پرسپولیس به فیفا شکایت کرده و این شکایت‌ها به این باشگاه ارجاع شده است.

البته مسئول حقوقی باشگاه پرسپولیس با مسئول امور بین‌الملل فیفا و شورای حل اختلاف سه یا چهار پرونده را حل کردند؛ اما مبحث اصلی این است که هم پرسپولیس و هم استقلال و تراکتور سازی و البته ۱۹ باشگاه در کشور به امضاهای خود وفادار نمی‌مانند(سهم پرسپولیس بیشتر از دیگران است) و از نظر بین‌المللی شرایط خوبی ندارند.

موضوع فقط برای پرسپولیس البته بازیکن و مربی نیست. آن‌ها ۱۰ سال قبل هم با شرکت آلفا معامله کردند و قرار شد با استقلال در آمریکا دربی برگزار کنند که البته آن دیدار هم لغو شد و پرسپولیس و استقلال تا جریمه چند میلیون یورویی هم رفتند و البته در دادگاه پیروز شدند اما شرکت فوق الذکر متحمل هزینه های زیادی شد.

این‌بار دربی
این‌بار هم پرسپولیس در واقع دربی آلمان را بر هم زد؛ آن‌ها ترجیح دادند در سوپر جام شرکت کنند که این اصلا بد نیست؛ بلکه آنجای کار غلط است که بدون برنامه‌ریزی برای سوپر جام، پرسپولیس تعهد حضور در آلمان و برگزاری دربی را داد و به این ترتیب پای قراردادها را امضا کرد.

حالا دویست هزار یورو هم بدهکار شده و بدتر از آن این‌که مقابل آلمان‌ها هم خجالت‌زده شدیم. در واقع باید بیشتر از این‌ها به تعهدات بین‌المللی خودمان در باشگاه‌ها پایبند باشیم؛ وگرنه اتفاقاتی مثل ژوزه و دربی آلمان و دیگر موارد رخ می‌دهد و پرسپولیس را به بدهکارترین باشگاه ایران مبدل می‌کند.

منبع: مشرق
200 هزار یورویی که به بدهی پرسپولیس اضافه شد