داخلی
جمعه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۴
آغاز دور جدید فعالیت‌های انقلابیون بحرینی در حمایت از شیخ عیسی قاسم
Share/Save/Bookmark
با نزدیک شدن به جلسه دادگاه آیت الله عیسی قاسم، دور جدید فعالیت‌های میدانی و مجازی انقلابیون بحرینی در داخل و خارج از این کشور از امشب کلید می‌خورد.
به گزارش خدمت؛ با نزدیک شدن به جلسه دادگاه آیت الله عیسی قاسم دور جدید فعالیت‌های میدانی و مجازی انقلابیون بحرینی در داخل و خارج از این کشور از امشب کلید می‌خورد.

گروه‌های مردمی و انقلابی با نشر بیانیه‌ها و اعلامیه‌هایی همگان را برای شرکت در راهپیمایی‌ها، تجمعات، محافل مذهبی و فرهنگی در اعلام حمایت مطلق از مرجعیت شیعیان و رهبر انقلاب بحرین آیت الله عیسی قاسم دعوت نموده و یک کمپین مجازی با هشتگ(الجریمة_الکبری) کلید زده‌اند؛ کمپینی که تا روز برگزاری دادگاه ادامه خواهد یافت.

در همین حین، نیروهای امنیتی بحرین با ادامه محاصره منطقه الدراز امروز نیز برپایی نماز جمعه در منطقه محل سکونت آیت الله عیسی قاسم را توقیف نموده و توقیف نماز جمعه وارد یازدهمین ماه خود گشت.

همچنین دادستانی با صدور احضاریه‌هایی برای 12 تن از وکلا، روزنامه نگاران و فعالین حقوقی و سیاسی بحرین برای حضور در دادگاه در اوایل هفته آینده جو کشور را بیش از پیش امنیتی نموده و به دنبال کور کردن کلام منتقدین و معارضین خود است. در بین احضار شدگان به دادگاه نام محمد التاجر، وکیل برجسته بحرینی، ابراهیم شریف، رئیس پیشین جمعیت دموکراتیک وعد و همسرش فریده غلوم به چشم می‌خورد. همچنین فاطمة الحلواجی، إیناس عون، ابتسام الصایغ، أحمد الصفار، عبدالنبی العکری، زینب خمیس و فیصل هیات و ... از جمله روزنامه‌نگاران و فعالین حقوقی احضار شده هستند.

منبع: مهر
آغاز دور جدید فعالیت‌های انقلابیون بحرینی در حمایت از شیخ عیسی قاسم