داخلی
دوشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۰
پیغام خصوصی رهبر انقلاب به سران فتنه
Share/Save/Bookmark
کسی که وارد عرصه‌ی سیاست می‌شود، باید مثل یک شطرنج‌باز ماهر هر حرکتی را که می‌کند، تا سه تا چهار تا حرکت بعد از او را هم پیش‌بینی کند.
به گزارش خدمت؛ فتنه ۸۸ یکی از مهم‌ترین اتفاقات سیاسی در جمهوری اسلامی است که رهبر انقلاب تا آخرین لحظات سعی داشتند سران این جریان را جذب کنند.

ایشان در آبان‌ماه ۱۳۸۸ و در دیدار با نخبگان، در این‌باره می‌فرمایند: مردم بیایند، یک شرکتِ به این عظمت، یک نصاب‌شکنی، یک رکودشکنی در دنیا در مردم‌سالاری، در دمکراسی‌ای که این‌قدر ادعایش را می‌کنند، انجام بگیرد، بعد یک‌عده مفت و مسلّم بیایند، بدون استدلال، بدون دلیل، همان فردای انتخابات بگویند: انتخابات دروغ است! این کار کوچکی است؟! این جرم کمی است؟! یک‌قدری باید منصف بود توی این قضایا. دشمن هم حداکثر استفاده را از این کرد. یک عده هم هستند در داخل کشور، از اول با نظام جمهوری اسلامی موافق نبودند -مال امروز و دیروز نیست؛ سی سال است که موافق نیستند؛ از این فرصت استفاده کردند، دیدند عناصری وابسته‌ی به خودِ نظام، از خودِ نظام، دارند این‌جور میدان‌داری می‌کنند، این‌ها هم وقت را مغتنم شمردند، آمدند داخل میدان؛ و دیدید.

من روز اول این را پیغام دادم به همین حضراتی که صحنه‌گردان این قضایا هستند؛ آن ساعات اول من به آن‌ها پیغام خصوصی دادم. من اگر یک وقتی توی نماز جمعه یک حرفی می‌زنم، این ابتدا به ساکن نیست؛ حرف خصوصی، پیغام خصوصی، نصیحتِ لازم انجام می‌گیرد؛ وقتی انسان ناچار می‌شود، یک حرفی را می‌آورد در علن بیان می‌کند. من پیغام دادم، گفتم این را شما دارید شروع می‌کنید، اما نمی‌توانید تا آخر کنترل کنید؛ می‌آیند دیگران سوءاستفاده می‌کنند. حالا دیدید آمدند سوءاستفاده کردند. مرگ بر اسرائیل را خط زدند! مرگ بر آمریکا را خط زدند! معنای این کار چیست؟ آنی که وارد عرصه‌ی سیاست می‌شود، باید مثل یک شطرنج‌باز ماهر، هر حرکتی را که می‌کند، تا سه تا چهار تا حرکت بعد از او را هم پیش‌بینی کند. شما این حرکت را می‌کنی، رقیبت در مقابل او آن حرکت دیگر را خواهد کرد؛ باید فکرش باشی که تو چه حرکتی خواهی کرد.[۱]

http://farsi.khamenei.ir/memory-content?id=۲۵۸۷۱

منبع: مشرق
پیغام خصوصی رهبر انقلاب به سران فتنه