داخلی
شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۸
استفاده از معتادان در جنگ با طالبان توسط پلیس افغانستان
Share/Save/Bookmark
یک رسانه افغانستانی اعلام کرد که نیروهای پلیس در ولایت هلمند با جمع‌آوری معتادان به بهانه مداوا، آن‌ها را برای مبارزه با طالبان به خط مقدم جنگ می‌فرستند.
به گزارش خدمت؛ بر اساس گزارش «آریانا نیوز»، در حالی‌که تعداد افراد معتاد به مواد مخدر در ولایت هلمند در حال افزایش است، برخی گزارش‌ها نشان می‌دهند که ازاین افراد در خط مقدم جنگ با طالبان اعزام می‌شوند.

بر اساس این گزارش، هر روز صدها تن از معتادان در هلمند در پارک تفریحی موسوم به پارک «تربیت معلم» برای استفاده از مواد مخدر دور هم جمع می‌شوند.

تعدادی از افراد معتاد در این پارک مدعی هستند که نیروهای پلیس به بهانه مداوا آن‌ها را جمع‌آوری کرده و برای جنگ در برابر طالبان به خط مقدم درگیری‌ها در این ولایت اعزام می‌کنند.

یکی از این معتادان گفته که مقامات پلیس، یک یا دو تن از افراد معتاد را در پاسگاه‌های امنیتی مستقر می‌کنند تا از این پاسگاه‌ها محافظت کنند.

از سوی دیگر، یکی از مسئولان بیمارستان مرکزی در «لشکرگاه» مرکز این ولایت گفت که پلیس از خرده‌فروشی مواد مخدر چشم‌پوشی می‌کند.

تعدادی از افراد معتاد که تحت مداوا در این بیمارستان قرار دارند، مدعی هستند که سربازان پلیس با دریافت پول از مواد‌فروش‌ها، به آن‌ها اجازه فعالیت آزادنه می‌دهند.

«عبدالستار بری»، مقام مسئول بیمارستان مداوای معتادان تصریح کرد: زمانی که مواد مخدر آزادانه به فروش برسد، مداوای معتادان ممکن نیست؛ زیرا آن‌ها به‌سادگی دوباره به مواد مخدر رجوع می‌کنند.

این در حالی است که ژنرال «عبدالغفار صافی»، فرمانده پلیس ولایت هلمند، حضور سربازان زیر سن قانونی در پاسگاه‌های امنیتی را تائید می‌کند؛ اما اعزام افراد معتاد به خط مقدم جنگ توسط پلیس را به‌شدت رد می‌کند.

با این‌حال، این نخستین گزارش از اعزام احتمالی معتادان به خط مقدم درگیری‌ها در این ولایت منتشر می‌شود؛ اما وزارت کشور افغانستان برای مبارزه با اعتیاد، در نیروهای پلیس، حدود 3500 تن را مورد آزمایش قرار داده بود.

منبع: تسنیم
استفاده از معتادان در جنگ با طالبان توسط پلیس افغانستان