داخلی
دوشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۲۲:۳۴
آشنایی با خانواده و فرزندان مقام معظم رهبری + تصاوير
Share/Save/Bookmark
۸۴ نظر
معظم له اکنون دارای 6 فرزند هستند. نام خانوادگی همسر ایشان"خجسته" است. نام دخترانشان بشری و هدی، و نام فرندان پسرشان سید مصطفی، سیدمجتبی، سیدمسعود و سیدمیثم است. دو تن از فرزندان ایشان 8 سال در جبهه‌های جنگ ایران و عراق حضور داشتند.

در این تصویر قدیمی فرزندان رهبر به ترتیب از بزرگ به کوچک سید مصطفی، سید مجتبی، سید محسن(مسعود) و سید میثم می‌باشند
یکی از دختران ایشان همسر فرزند آیت الله محمدی گلپایگانی است که ضمن آراستگی به لباس شریف روحانیت و علم دین در دانشگاههای کشور نیز به تدریس متون حقوقی به زبان فرانسه اشتغال دارند و دختر دیگر ایشان همسر فرزند آیت الله باقری کنی از علمای تهران است. سید مصطفی فرزند بزرگ ایشان با دختر آیت‌الله خوشوقت ازدواج کرده ‌است. سید مجتبی داماد دکتر غلامعلی حداد عادل است. سید مسعود نیز با فرزند آیت‌الله خرازی و خواهر صادق خرازی ازدواج کرده ‌است. سید میثم کوچکترین فرزند ایشان نیز به ازدواج دختر آقای لولاچیان از بازاریان متدین در آمده است. مقام معظم رهبری همچون امام راحل فرزندان خود را از فعالیت های سیاسی و اقتصادی مبرا داشته و به ایشان توصیه کرده اند که در کارهای اقتصادی وارد نشوند. حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین احمد مروی "دامت برکاته" در این رابطه چنین بیان داشتند:

"ایشان چهار فرزند پسر دارند كه هر چهار نفر، طلبه‌ و معمم هستند و حقیقتاً هم درس می‌خوانند. خوب هم درس می‌خوانند. من با اینها مأنوسم، این توفیق را دارم. اُنسی دارم، نشست داریم، گعده داریم، صحبت می‌كنیم. یك بار ندیده‌ام كه اینها راجع به پولی، امكاناتی و چیزهای از این قبیل صحبت بكنند. گویی افرادی معمولی هستند و پدرشان هم یك فرد معمولی است.

فرزندانشان بیشتر همین مسائل درس و بحث برایشان مطرح است و نگرانی‌هایی كه نسبت به مردم و نسبت به زندگی طلاب و نسبت به قضایای دیگر دارند، همان دغدغه‌هایی است كه خود آقا دارند

این خیلی ارزش دارد كه امكانات باشد و موقعیت فراهم باشد و هیچ اقبالی به آن نشان داده نشود. این خیلی ارزشمند است. برای خود حضرت آقا، همه رقم امكانات هست ولی هیچ اقبالی ما نمی‌بینیم. نه خودشان، نه خانواده‌شان!

قطعاً خود حضرت آقا دوست ندارند كه بستگانشان و مخصوصاً آقازاده‌ها‌یشان در كارهای اقتصادی باشند، قطعاً این را آقا نمی‌پسندند. خود اینها هم، هیچ رغبتی و هیچ اقبالی ندارند. حالا به هر صورت این جور تربیت شده‌اند كه هیچ اقبالی به این چیزها ندارند. فرزندانشان بیشتر همین مسائل درس و بحث برایشان مطرح است و نگرانی‌هایی كه نسبت به مردم و نسبت به زندگی طلاب و نسبت به قضایای دیگر دارند، همان دغدغه‌هایی است كه خود آقا دارند. این كه آنها برای خودشان دنبال آینده‌ای باشند‌ زندگی، مال، منال، پول، پس‌انداز‌ اصلاً وجود ندارد. اگر بود، من مطلع می‌شدم. چون خیلی با اینها مأنوسم. من چنین چیزی واقعاً در اینها ندیده‌ام.


از سمت راست : حجج السلام سید میثم و سید مصطفی، آیت الله مجتهدی و حجج السلام سید مجتبی و سید مسعود 

سید مصطفی‌ آقازاده بزرگ آقا‌ همان سال اول ازدواجشان كه طلبه‌ قم بودند،‌ الان هم قم هستند‌ خانه‌ای اجاره كرده بودند و مستأجر بودند - الان هم مستأجرند - ما را یك روز برای ناهار دعوت كردند. ما رفتیم منزل ایشان. یك سال از ازدواج ایشان نگذشته بود، ماههای اول ازدواج ایشان بود. ما هم یك گلدان معمولی خریدیم و رفتیم كه دست خالی نرویم. من واقعاً‌ تعجب كردم كه آیا این خانه، خانه‌ یك تازه‌داماد است؟ حالا نه خانه‌ فرزند رهبر انقلاب و مقام اول كشور، حتّی خانه‌ یك تازه‌داماد هم این نیست. یعنی یك خانه‌ تازه‌داماد، بالاخره یك زرق و برقی دارد؛ تا مدتها این زرق و برق خانه‌ تازه‌داماد و خانه‌ تازه عروس، هست. من توی خانه‌ اینها، واقعاً همان زرق و برق معمولی یك تازه‌داماد و یك تازه عروس را ندیدم. بسیار زندگی معمولی، دوتا فرش ماشینی، آن هم نه سه‌ در چهار‌ چون من دقت داشتم به این چیزها. دور و بر خودم را نگاه می‌كردم. حواسم بود و تا آنجا كه می‌توانستم، رصد می‌كردم اوضاع و احوال خانه را‌. دو تا فرش شش متری انداخته بودند، دور خانه هم موكت بود و دو‌ سه تا پشتی ابری معمولی، نه مبلمانی، نه زرق و برقی. زندگی ساده و خوبی در آقازاده‌های ایشان سراغ داریم.

آقازاده‌ها در دفتر مسئولیتی ندارند. فقط در نشر آثار همكاری دارند والان هیچ كدام از آقازاده‌ها مسئولیتی ندارند. جایی هم مشغول نیستند. ممحّض در درس و كار طلبگی هستند. درس می‌خوانند و انصافاً هم درسشان خیلی خوب است. خیلی خوب پیشرفت كرده‌اند. خود آقا مصطفی كه الان سطوح عالیه را در قم تدریس می‌كنند. ایشان مكاسب و كفایه در قم تدریس می‌كنند."


حجه الاسلام سید مصطفی خامنه ای 


حجه الاسلام سید میثم خامنه ای در کنار پدر همسرش آقای لولاچیان 


حجه الاسلام سید مسعود خامنه ای در کنار پدر همسرش حضرت آیت الله خرازی 


کوه آبیدر ـ سید مسعود و سید میثم در کنار پدر در سفر امسال مقام معظم رهبری به استان کردستان
۱۳۹۶-۰۳-۲۶ ۱۷:۱۸:۴۰
الینا
حضرت اقا دو دختر دارن ب نام های هدی و بشری..اگ بعضیا از پای ماهواره پاشن یسری چرندیات ب گوششون نمیخوره ک اقا دختر دارن ب نام هما!!!!!!!!
۱۳۹۶-۰۳-۱۶ ۱۰:۵۲:۳۰
صیاد
جانم فدای این رهبر عزیز و گرانقدر
۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۷:۳۳:۵۶
جانم فدایی رهبر
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۵:۰۱:۲۶
محمدبرجندی اززابل
جانم فدای رهبرعزیزم منوخانواده ام جان برکف اماده ای من رانند هستم
۱۳۹۵-۱۱-۰۶ ۲۱:۵۴:۴۱
قشقایی
آقای عزیزم! جان من و خانواده ام فدای شما...
۱۳۹۵-۱۰-۲۲ ۰۰:۴۱:۴۴
حسین
فرزندان حضرت اقا همه شون طلبه و عاقبت بخیر شدن و هیچ حاشیه ایی هم ندارند الحمدلله
۱۳۹۵-۱۰-۲۱ ۱۹:۰۹:۳۸
فدایی رهبرم
سلام.جانم فدای رهبرم..آرزوی دیداریک لحظه رهبرم رادارم
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۲۱:۱۲:۲۴
رضاعباسی
مشکلی در دین برایم پیش آمده که تنها و تنها مقام معظم میتوانند جواب صحیح را برای من بدهند اما قادر به سفر به تهران برای مشرف شدن در محضر ایشان نیستم و به هیچ بنده دیگر خدا هم هیچ اعتمادی ندارم شما را به برکت دین اسلام قسم میدهم گره از کار منهم باز کنید ازشهر سیرجان هستم و شماره موبایلم هم 09133472367 میباشد
۱۳۹۵-۱۰-۰۹ ۱۱:۲۲:۰۶
سلام و عرض ادب و ارادت خدمت ولايت فقيه مسلمانان جهان.
انشااله در پناه خداوند متعال و منان سلامت و طول عمر باعزت داشته باشيد و سايتون بر سر شيعيان جهان مستدام باد .
جانم فداي رهبر
ارادتمند . نعمت اله رمضاني خانقاهي - ايران خودرو
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۰۸:۵۴:۵۰
فدایی رهبر
جانم فدای رهبر
۱۳۹۵-۰۷-۰۱ ۰۸:۳۸:۲۶
و لا یوده حفظ{هما} و هو العلی العظیم
۱۳۹۵-۰۷-۰۱ ۰۸:۳۶:۰۷
یه دختر دیگه داره آقا بنام هما جهت اطلاع
۱۳۹۵-۰۶-۲۱ ۰۷:۲۶:۳۰
رهبر عزیزم !!خداوند شما را در پناه خودمحفوظ نگه دارد
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۱۶:۵۵:۳۹
وحید رسا
لبیک یا خامنه ای
۱۳۹۵-۰۴-۲۶ ۰۹:۰۸:۲۳
سالاری و جاودان از دهماتون
. سلام اقا .ان شاء ا... سایه تون همچنان بالای سر این مرز و بوم بمونه
۱۳۹۵-۰۴-۰۷ ۱۶:۲۷:۵۹
رهبرم
جان من خانواده ام فدای شما,,
۱۳۹۵-۰۴-۰۳ ۱۲:۰۷:۲۹
محمد رضا زارعی ازشهرستان پاسارگاد
عشق من جان من حضرت اقا .وجود مافدای یک لحظه اقا
۱۳۹۵-۰۲-۲۲ ۱۴:۵۲:۰۲
عذرا کرمی
اقا جان ٬جان من وبچه هایم به فدایت
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۱:۰۵:۳۷
جانم فدای رهبر
۱۳۹۵-۰۲-۱۷ ۲۰:۱۷:۴۲
جان برکف
خودم و خانواده ام فدای رهبرم