داخلی
جمعه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۱۷
جشنی که "حسن روحانی" قولش را داد، ولی برای مردم نگرفت
Share/Save/Bookmark
حسن روحانی ۲۷ خرداد سال ۱۳۹۲ وعده داد، جشن ویژه‌ای برای مردم برپا خواهد کرد؛ ولی تا امروز برپایی این جشن را از مردم دریغ کرده است.
به گزارش خدمت؛ 27 خرداد سال 1392، روزی بود که حسن روحانی در کسوت رئیس جمهور منتخب اولین نشست خبری خود را با حضور جمع زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی برگزار کرد و پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد.

در بین سوالات متعدد، یک سوال تا حدی متمایز بود. خبرنگار از رئیس جمهور منتخب پرسید: "شما در زمان تبلیغات انتخاباتی بر این موضوع تاکید کردید که جشن پیروزی خود را زمانی خواهید گرفت که جوانان کشورمان شاغل شده باشند و بیکاری از کشور رخت بربسته باشد؛ با توجه به این‌که موضوع اشتغال از دغدغه‌های مهم مردم و جامعه ماست، در دولت شما چه زمانی این جشن پیروزی برپا خواهد شد؟"

حسن روحانی به این سوال این‌گونه پاسخ داد که: "با کمک مردم عزیز، هر چه زودتر این جشن را خواهیم گرفت. مسئله اشتغال یک مسئله بسیار مهم است و دغدغه اکثریت خانواده‌های ایرانی به‌شمار می‌رود. حتی آن‌هایی که فارغ‌التحصیل مراکز آموزش عالی هستند نیز همین مشکل را دارند. زمانی که رونق اقتصادی درست شود و محیط کسب و کار بهبود پیدا کند، مسئله اشتغال هم حل خواهد شد. البته وقتی ما می‌گوییم اشتغال حل می‌شود، یعنی قدم به قدم نرخ بیکاری پایین خواهد آمد و به یک رقم قابل قبول خواهیم رسید و تک رقمی شدن آن هم آرزوی همه ماست که انشاءالله به آن برسیم. البته مشکلاتی را نیز بخش‌های تولیدی ما دارند؛ اعم از صنعت، کشاورزی و حتی در خدمات که دولت برنامه‌ریزی خواهد کرد که آن مشکلات را قدم به قدم رفع کنیم و شاهد آن باشیم که در همان سال اول، اولین آثار این مسئله را ببینیم و هر روزی که رقم بیکاری تک‌رقمی شد، جشن کوچکی خواهیم گرفت و وقتی به حد جهانی رسیدیم، جشن ملی خواهیم گرفت."

و اما امروز...
در آستانه پایان چهارمین سال ریاست جمهوری حسن روحانی هستیم و طبق گزارش رسمی مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری از 10.4 درصد در سال 92، به 12.4 درصد در سال 95 رسیده تا نه تنها نرخ بیکاری تک‌رقمی و جشن وعده داده شده آقای رئیس جمهور محقق نشود، بلکه امروز افزایش شمار بیکاران به بزرگترین چالش دولت حسن روحانی تبدیل گردد و همه این‌ها در حالی است که حتی برخی وزرای دولت اعلام می‌کنند که افزایش نرخ بیکاری در کشور، به دولت ربطی ندارد!
جشنی که "حسن روحانی" قولش را داد، ولی برای مردم نگرفت