داخلی
چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۲
مکانیزم استرداد اضافه پرداخت پژو ۲۰۰۸
Share/Save/Bookmark
یک مقام مسئول سازمان حمایت گفت: خریداران پژو ۲۰۰۸ در صورتی که شکایتی بابت اضافه پرداختی به ایران خودرو دارند به سازمان حمایت شکایت کنند تا پیگیری شود.
به گزارش خدمت؛ محمدحسن نعمت‌اللهی -مدیر روابط عمومی سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان- در رابطه با چگونگی استرداد اضافه پرداختی به ثبت‌نام‌کنندگان 2008 و راهکار سازمان حمایت برای این موضوع، گفت: تا زمانی که شکایتی توسط مردم به ما اعلام نشود، سازمان حمایت نمی‌تواند موضوعی را پیگیری کند.

مدیر روابط عمومی سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، با بیان این‌که از روز شنبه گذشته که محمود نوابی -رئیس سازمان حمایت- اعلام کرد امکان استرداد اضافه‌پرداختی ثبت‌نام کنندگان خوردوی پژو 2008 وجود دارد، تا کنون هیچ شکایتی توسط ثبت‌نام‌کنندگان و متقاضیان این خودرو به سازمان نشده است.

نعمت‌اللهی بیان داشت: در صورتی‌ که شکایتی وصول شود، مانند معمول که سازمان حمایت به شکایت‌های مردمی رسیدگی می‌کند، سازمان موظف است که آن شکایت را پیگیری کند.

وی تاکید کرد: هیچ گزارشی از شکایت و ابراز ناراحتی پیرامون اضافه پرداختی بابت پیش‌پرداخت 2008 توسط ثبت‌کنندگان به سازمان حمایت و شماره تلفن 124 این سازمان نشده است.

بر اساس این گزارش سید محمود نوابی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت روز شنبه گذشته با اشاره به ایجاد حاشیه در موضوع پیش فروش خودروی پژو 2008 و دریافت 60 میلیون تومان از متقاضیان گفته بود تدبیر ویژه‌ای اندیشیده شده و ممکن است اعلام شود تا مصرف‌کنندگانی که تمایل ندارند مبلغ اضافه پرداختشان نزد ایران خودرو بماند، بتوانند 10 یا 15 میلیون تومان اضافه‌ای که پرداخت شده را پس بگیرند و در زمان تحویل خودرو، بقیه قیمت خودرو را پرداخت کنند.

اظهارات نوابی در حالی است که نعمت‌زاده گفته است: پیش‌فروش پژو 2008 مشمول قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو نمی‌شود و به همین دلیل دریافت پیش‌پرداخت 60 میلیون تومانی از نظر ما ایرادی ندارد.

منبع: مشرق
مکانیزم استرداد اضافه پرداخت پژو ۲۰۰۸