داخلی
چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۶
قیمت مکمل‌های داخلی باید اصلاح شود
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه قیمت مکمل‌های تولید داخل باید اصلاح شود نسبت به کنترل بیشتری روی قیمت مکمل‌های وارداتی تاکید کرد.
به گزارش خدمت؛ رسول دیناروند در پنجمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی اظهار داشت: در سال 92، اصلا معلوم نبود که چه مکملی ثبت شده و کدام مکمل مجوز گرفته است و تا الان نیز پرونده‌ها را پیدا نکرده‌ایم.

وی تصریح کرد: برخلاف انتظار ما با ثبت مکمل‌ها مشخص شد که 60 درصد این فرآورده‌ها، تولید داخل و 40 درصد وارداتی هستند که البته این نسبت از نظر ارزش ریالی در بازار، برعکس می‌شود.

وی با اشاره به رشد مناسب بازار مکمل‌ها و مدیریت واردات آن‌ها بیان کرد: مکمل‌های وارداتی، گران‌تر هستند و قیمت مکمل‌های تولید داخل باید اصلاح شود و کنترل بیشتری روی قیمت مکمل‌های وارداتی داشته باشیم.

رئیس سازمان غذا و دارو اضافه کرد: فرآیندهای ثبت مکمل‌ها کاملاً الکترونیک است و فرآیندهای واردات و ترخیص آن‌ها نیز مبتنی بر فناوری اطلاعات، طراحی شده است.

دیناروند یادآور شد: چند سال پیش، اطلاعاتی از میزان واردات مکمل‌ها در دست نبود و 95 درصد آن‌ها قاچاق بود؛ اما اکنون واردات این مکمل‌ها سامان یافته است.

منبع: تسنیم
قیمت مکمل‌های داخلی باید اصلاح شود