داخلی
دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۶
پلاسکو قربانی غفلت دولت شد؛ شهرداری بدون حکم قضایی نمی‌تواند پلمپ کند
Share/Save/Bookmark
عضو فراکسیون مدیریت شهری مجلس گفت: بازرسی از واحدهای کسب و کار بر عهده اتاق اصناف و وزارت کار است و پلاسکو قربانی نبود فرهنگ رعایت ایمنی و مغفول ماندن توجه دستگاه‌های نظارتی به رعایت ایمنی کار از سوی دستگاه های اجرایی شد.
به گزارش خدمت؛ محمد دامادی، با تاکید بر این‌که متاسفانه مدت مدیدی است برخی مسئولان برای حفظ جایگاه خود، مسئولیتشان را به سایر نهادها و اشخاص واگذار می‌کنند، تصریح کرد: متاسفانه جامعه دچار فروپاشی اخلاقی شده و بسیاری از مسئولان در دستگاه‌های اجرایی، پذیرای مسئولیتشان نیستند که نمونه بارز آن را امروز در حادثه پلاسکو شاهد هستیم.

وی ادامه داد: با کمال تاسف، در ساختمان پلاسکو شاهد انباشت اقلام نا ایمن بودیم که همین امر سبب آتش گرفتن و شدت حادثه این ساختمان فرسوده شد.

دامادی با طرح این‌که بازرسی از واحدهای کسب و کار بر عهده اتاق اصناف و وزارت کار است، گفت: نمی‌شود که شهردار تهران شبانه‌روز به‌همراه تمامی پرسنلش به تمام واحدهای تجاری شهر تهران مراجعه کند تا ببیند آیا نکات ایمنی رعایت می‌شود یا خیر؟ مسئولیت این‌ها با ارگان‌های نظارتی است.

عضو فراکسیون مدیریت شهری مجلس دهم، با تاکید بر این‌که قلع و قمع و پلمپ هر واحد تجاری نیاز به دستور قضایی دارد و شهرداری بدون حکم قضایی نمی‌تواند اقدام به برخوردهای قهری کند، خاطرنشان کرد: پلاسکو قربانی نبود فرهنگ رعایت ایمنی و مغفول ماندن توجه دستگاه‌های نظارتی به رعایت ایمنی کار از سوی دستگاه‌های اجرایی شد؛ به‌طوری که امروز شاهد هستیم یک فاجعه انسانی در قلب تهران، قلب ایران را به درد آورده است.

منبع: افکار
پلاسکو قربانی غفلت دولت شد؛ شهرداری بدون حکم قضایی نمی‌تواند پلمپ کند