چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - 20 Sep 2017
۰

" شیطان 2" قابلیت نابودی یک کشور را دارد/ با غول قاره‌پیمای روسی آشنا شوید!

جمعه ۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۲
شیطان 2 اختصاصا جهت نفوذ به سیستم دفاع موشکی آمریکای شمالی طراحی شده است.
" شیطان 2" قابلیت نابودی یک کشور را دارد/ با غول قاره‌پیمای روسی آشنا شوید!
به گزارش خدمت؛ از ویژگی‌های موشک "شیطان 2" همان موشک 28RS Sarmat، دارای قابلیت حمل 10 کلاهک هسته‌ای است. وزن این موشک در زمان پرتاب به 100 تن می‌رسد و قادر است از قطب شمال یا جنوب به اهدافش تا 10 هزار کیلومتر در سراسر دنیا برسد.

این موشک می‌تواند از سیستم‌های ضد موشک و سپر دفاعی نیز عبور کند. با در نظر گرفتن موشک از برخورد به کوه‌ها، ارتفاع آن کاهش یا افزایش پیدا می‌کند.

قدرت انفجاری آن، باید گفت 2000 بار از بمب هسته‌ای استفاده شده در هیروشیما قوی‌تر است که می‌تواند کشوری به اندازه انگلیس را کاملا نابود کند.

"شیطان 2" با سوخت مایع کار می‌کند و قرار است این موشک در سال آینده، در اختیار نیروهای مسلح روسیه قرار گیرد. این موشک، نسخه تکمیل شده شده موشک 36M-RS موسوم به شیطان ناتو است.

برخی پایگاه‌های روسی می‌گویند، برد موشک روسی جدید، 16 هزار کیلومتر است و می‌تواند در زمان کمتر از 12 دقیقه به خاک آمریکا برسد. موشک شیطان 2، بزرگترین موشک بالستیک تاریخ است و از ویژگی‌های سری آن، قابلیت شلیک حتی پس از حمله هسته‌ای دشمن است.

ظرفیت محموله‌ی آن، 10 تن است و به آن امکان می‌دهد که ۱۰ کلاهک سنگین را هم‌زمان حمل کند یا مقادیر فراوانی از دفاع موشکی متقابل را که مانع از توقف آن توسط سیستم‌های دفاع ضد موشکی می‌شود، به‌همراه داشته باشد. به‌صورت نظری، طبق بیان مجله‌ی اسپوتنیک روسیه، این موشک می‌تواند مهمات کافی برای نابودی زمینی در ابعاد تگزاس یا فرانسه را در یک شلیک با خود حمل کند.

شیطان 2 اختصاصا جهت نفوذ به سیستم دفاع موشکی آمریکای شمالی طراحی شده است. بر اساس گفته‌های مقامات رسمی روسیه، توسعه‌ی این موشک، پاسخی مستقیم به سیستم جهانی ضربت سریع ایالات متحده است که به آمریکا امکان می‌دهد که در عرض یک‌ساعت، موشک‌های غیر هسته‌ای خود را در هر جایی روی کره‌ زمین مستقر کند.

منبع: خبر24
کد مطلب: 74568
نام شما

آدرس ايميل شما

به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟
هشدارهای پلیسی برای پیشگیری از کلاهبرداری
کدام برنج‌های وارداتی آلوده به "آرسنیک" هستند؟