چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - 20 Sep 2017
۰

58 کشته و زخمی طی درگیری‌های قاهره

دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۷
وزارت کشور مصر، از کشته شدن یک نفر و زخمی شدن ۵۷ نفر دیگر در درگیری‌ بین نیروهای پلیس و معترضان در جزیره «الوراق» واقع در استان الجیزه خبر داد.
58 کشته و زخمی طی درگیری‌های قاهره
به گزراش خدمت؛ وزارت کشور مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد که گروهی از مسئولان ارشد دولت برای بازدید از جزیره «الوراق» و رسیدگی به پرونده‌های دست‌درازی به اراضی دولت و ساخت‌و‌سازهای غیر مجاز به این منطقه رفته بودند که با هجوم تعدادی از معترضان به سمت آن‌ها مواجه شدند.

در این بیانیه آمده است که افراد مهاجم به سلاح گرم و گلوله ساچمه‌ای مجهز بوده و همچنین اقدام به پرتاب سنگ به سمت مسئولان دولت کردند که باعث ایجاد درگیری بین آنها شد و نیروهای امنیتی نیز به سمت آن‌ها گاز اشک‌آور شلیک کردند.

بر اساس گزارش شبکه روسیا‌الیوم، وزارت کشور مصر همچنین اعلام کرد که در این درگیری‌ها ۸ افسر پلیس و ۲۹ سرباز و یک کارگر زخمی شدند و همچنین یکی از مهاجمان کشته و ۱۹ نفر دیگر نیز زخمی و ۱۰ نفر بازداشت شدند و تحقیقات درباره این حادثه همچنان ادامه دارد.

یک افسر پلیس در این باره گفت که مأموران دولت قصد داشتند ۶۴ ساختمان غیر مجاز که در زمین‌های زراعی دولتی ساخته شده است، تخریب نمایند.

منبع: مشرق
کد مطلب: 74771
نام شما

آدرس ايميل شما

به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟
هشدارهای پلیسی برای پیشگیری از کلاهبرداری
کدام برنج‌های وارداتی آلوده به "آرسنیک" هستند؟