چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - 20 Sep 2017
۰

اصرار میانمار بر عدم ارتباط نظامی با کره شمالی

دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۹
یک مقام ارشد دولت میانمار، بر این مساله پافشاری کرده است که این کشور هیچ گونه ارتباط نظامی با کره شمالی ندارد.
اصرار میانمار بر عدم ارتباط نظامی با کره شمالی
به گزارش خدمت؛ در حالی‌که ژوزف یون، دیپلمات ارشد آمریکایی و مسئول امور کره شمالی برای دیدار و گفتگو با مقام‌های میانمار وارد این کشور شده است، یک مقام ارشد دولت میانمار تاکید کرد که این کشور هیچ رابطه نظامی با کره شمالی ندارد.

سفر ژوزف یون به میانمار احتمالا با هدف اطمینان یافتن از تلاش های مربوط به منزوی کردن پیونگ یانگ در منطقه انجام شده است.

این دیپلمات ارشد آمریکایی قصد دارد، امروز، دوشنبه، با آنگ‌سان سوچی -رهبر میانمار و فرمانده ارتش این این کشور- دیدار و گفتگو کند. سفارت آمریکا در میانمار این مطلب را اعلام کرده است.

"یون" اواخر هفته گذشته در یک کنفرانس در سنگاپور شرکت کرد که تمرکز اصلی آن بر روی تنش در شبه جزیره کره و برنامه های موشکی و اتمی کره شمالی بوده است.

سفر ژوزف یون به آسیا پس از آزمایش موشکی 4 جولای کره شمالی اعلام شده است، این نخستین آزمایش موشک قاره پیمای کره شمالی بوده که با واکنش گسترده بین المللی روبرو شده است.

واشنگتن بر این باور است که ارتش میانمار به همکاری‌ها و ارتباط نظامی با کره شمالی ادامه می‌دهد. این همکاری از زمان کیم جونگ ایل رهبر سابق کره شمالی آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

یک مقام ارشد وزارت خارجه میانمار تاکید کرد: آمریکا اعلام نکرده است که "یون" قصد دارد درباره چه موضوعاتی مذاکره کند؛ ولی ما می‌دانیم که او فرستاده ویژه آمریکا در امور کره شمالی است. میانمار با قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل علیه کره شمالی، هماهنگ بوده است. روابط عادی بین میانمار و کره شمالی وجود دارد. تا آنجا که می‌دانم هیچ رابطه نظامی بین ارتش‌های دو کشور وجود ندارد.

آمریکا در ماه می، از کشورهای جنوب شرق آسیا خواست تا اقدامات بیشتری را برای منزوی کردن کره شمالی انجام دهند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 74769
نام شما

آدرس ايميل شما

به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟
هشدارهای پلیسی برای پیشگیری از کلاهبرداری
کدام برنج‌های وارداتی آلوده به "آرسنیک" هستند؟