چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - 20 Sep 2017
۰

اگر مأمور ناجا قانون تیراندازی را رعایت کند، با کشته‌شدن متهم هم مقصر نیست

يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۸
محسنی‌اژه‌ای درباره کشته‌شدن فرد مهاجم در حادثه متروی شهرری گفت: مامور نیروی اننتظامی اگر ضوابط تیراندازی را رعایت کند و آموزش دیده باشد، مقصر نیست حتی اگر طرف کشته شود.
اگر مأمور ناجا قانون تیراندازی را رعایت کند، با کشته‌شدن متهم هم مقصر نیست
به گزارش خدمت؛ حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر این‌که در دولت قبل 15 درصد از سهام پالایشگاه اصفهان به وزارت بهداشت داده می‌شود بابت بدهی‌ها، این سهام همچنان باقی می‌ماند و به فروش نمی‌رسد و به یک شرکت دیگر داده می‌شد و الان اصل و سود سهام و نحوه هزینه‌کرد آن مشخص نیست و این‌که گفتند سه نفر از مدیران وزارت بهداشت در این ارتباط دستگیر شدند، گفت: الان هیچ اطلاعی در این خصوص ندارم.

وی در پاسخ به این‌که پرونده نگین خودرو آفتاب در چه مرحله‌ای است، گفت: تا جایی که حضور ذهن دارم، حکم صادر و افرادی بازداشت شدند؛ ولی مشکل برخی از این پرونده‌ها این است که آن مقدار بدهی و نقدینگی شناسایی شده، تکافوی بدهی را نمی‌دهد. فرد در بازداشت هست اما امکان اجرا برای تسویه بدهی وجود ندارد.

معاون اول قوه‌قضاییه در پاسخ به این سوال که در هفته گذشته چند استانداران دولت احضار و تفهیم اتهام شدند و دولت هم از برخی ائمه جمعه و فرماندهان نظامی شکایت کرده، آیا از آن‌ها هم کسی تفهیم اتهام شده است، گفت: همه کسانی که حق شکایت داشته باشند یا مرجع رسمی برای گزارش باشند به شکایت و گزارش‌هایشان رسیدگی می‌شود.

وی درباره تیراندازی به مهاجم مترو شهرری و کشته شدن این فرد گفت: مامور نیروی اننتظامی اگر ضوابط تیراندازی را رعایت کند و آموزش دیده باشد، مقصر نیست حتی اگر طرف کشته شود.

محسنی‌اژه‌ای درباره پرونده دستگیری یک فرد به اتهام جاسوسی که گفته می‌شد در دفتر آقای آشنا مطرح بوده، گفت: این پرونده هنوز تمام نشده و مطرح رسیدگی است.

سخنگوی قوه‌قضاییه درخصوص پرونده یاشار سلطانی گفت: ظاهرا در هشتم مرداد تعیین وقت رسیدگی شده است که در آنجا دفاع می‌کند.

معاون اول قوه‌قضاییه درباره اینکه چرا علی‌رغم آن‌که قرارداد مهمی با توتال امضا شده قوه قضاییه در پرونده کرسنت حکم صادر نشده است گفت: در پرونده کرنست چندین‌بار توضیح دادم، حکم صادر شد. قطعی شد. بعد از آن مجددا درخواستی کردند که این درخواست در حال رسیدگی است و هنوز نهایی نشده است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 74729
نام شما

آدرس ايميل شما

به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟
هشدارهای پلیسی برای پیشگیری از کلاهبرداری
کدام برنج‌های وارداتی آلوده به "آرسنیک" هستند؟