چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - 20 Sep 2017
۰

باید نوشیدن آبمیوه را قطع کنید!

يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۶
از خریدن آبمیوه‌هایی که این‌همه مضر است خودداری کنید. با نوشیدن آبمیوه میزان اسید را در بدن خود افزایش داده و خواص میوه را از بین می‌برید.
باید نوشیدن آبمیوه را قطع کنید!
به گزارش خدمت؛ چند سالی است که آبمیوه‌های پاکتی در طرح‌ها و طعم‌های مختلف جایگزین آب میوه‌های خانگی شده اند. هرسال نیز به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. افراد زیادی بدون در نظر گرفتن مضرات این نوشیدنی‌ها، سهولت و صرفه‌جویی در زمان را جایگزین سلامت و کیفیت کرده‌اند.

سه دلیل برای عدم خرید آبمیوهای پاکتی

۱- شکر
در تهیه آبمیوه‌های صنعتی وجود قسمت کوچکی از پوست میوه در فرایند آبگیری، سبب تلخی می‌شود. بنابراین ناچاراً افزودن طعم شیرینی به آب‌میوه یکی از اصول اولیه است.

این در حالی است که در هر فنجان آب میوه طبیعی حدود ۵ تا ۸ قاشق چای خوری قند میوه یا همان فروکتوز وجود دارد. فروکتوز با این‌که قند طبیعی است، اما مضرات بسیاری همراه دارد.

از جمله این‌که بدن را دربرابر انسولین مقاوم می‌کند و به‌طور قابل توجهی تری‌گلیسرید که یکی از عوامل خطرناک برای بیماران قلبی می‌باشد را افزایش می‌دهد.

همچنین بدن را درمعرض بیماری‌هایی همچون دیابت قرار می‌دهد.

حتما اکنون فکر می‌کنید که آیا خوردن میوه نیز خطرناک است؟

خیر

هنگامی‌که شما میوه می‌خورید، فروکتوز کمتری را جذب می‌کنید. چرا که اثرات متابولیک میوه و آبمیوه بسیار متفاوت است.

با خوردن میوه مصرف فیبر، ویتامین، مواد مغذی گیاهی و آنتی اکسیدان‌ها کمک می‌کنند تا جذب و سوخت و ساز در بدن بهتر انجام شود.

۲- میزان فیبر کمتر
آیا می‌دانید در یک تکه پرتقال تازه چقدر فیبر وجود دارد؟ حتی پوست پرتقال نیز مزایای بی‌شماری دارد. در طی گرفتن آب‌میوه مقدار بسیاری از بافت میوه از بین می‌رود. مثلا در آب سیب، با کندن پوست سیب مقدار بسیار زیادی فیبر که در پوست این میوه وجود دارد، از بین می‌رود. حتی اگر شما آب میوه پالپ دار یا همان آب میوه با تکه‌های میوه را تهیه کنید باز هم جایگزین بافت کامل میوه نخواهد شد.

۳- اسید زیاد آبمیوه
مقدار قند بسیار بالا در آبمیوه چیزی در حدود نوشابه‌های گازدار است. همین قند بالا سبب نابودی تدریجی مینای دندان می‌گردد که البته این میزان به دلیل باکتری‌های موجود در میوه حالت اسیدی قوی‌تری نسبت به نوشابه ایجاد می‌کند و درصد تخریب آن بیشتر می‌شود.

باید نوشیدن آبمیوه را قطع کنید!
از خریدن آبمیوه‌هایی که این همه مضر است، خودداری کنید. با نوشیدن آبمیوه میزان اسید را در بدن خود افزایش داده و خواص میوه را از بین می‌برید.

شاید آب سبزیجات بدون شکر جایگزین خوبی برای آب میوه باشد؛ ولی بهتر است به جای همه این‌ها خود میوه را مصرف کنید.

منبع: پارس
کد مطلب: 74720
نام شما

آدرس ايميل شما

به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟
هشدارهای پلیسی برای پیشگیری از کلاهبرداری
کدام برنج‌های وارداتی آلوده به "آرسنیک" هستند؟