چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - 20 Sep 2017
۰

پس از یکصد سال؛ اصلی‌ترین ورودی کاخ گلستان بازگشایی می‌شود

چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۲
مدیر مجموعه تاریخی - فرهنگی کاخ گلستان از بازگشایی مسیر اصلی‌ و قدیمی ورود به کاخ گلستان خبر داد.
پس از یکصد سال؛ اصلی‌ترین ورودی کاخ گلستان بازگشایی می‌شود
به گزارش خدمت؛ مسعود نصرتی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: با توجه به درخواست و استقبال مردم برای بازگشایی ورودی قدیم کاخ گلستان که معروف به ورودی دوران قاجاری است، درصدد هستیم تا در سال 96 این مسیر را بر روی مردم پس از سالها بازگشایی کنیم.

وی ادامه داد: مسیر و "در" اولیه و قدیمی کاخ گلستان ویژگی‌های خاصی دارد، مثلاً معماری منحصربه‌فردی دارد و همچنین ورودی اصلی و قدیمی کاخ گلستان در دوران قاجار به حساب می‌آید و اصلاً ورودی کنونی که مربوط به دوران پهلوی است، قابل مقایسه با ورودی قدیمی این کاخ نیست.

نصرتی با بیان اینکه مسیر قدیمی کاخ گلستان در مجاورت شمس‌العماره و ساختمان و سردر باب عالی است، بیان داشت: البته باید کارهای مرمت و ساماندهی محوطه قدیمی به همراه معرفی آن صورت پذیرد.

مدیر مجموعه تاریخی - فرهنگی کاخ گلستان با اشاره به اینکه در این زمینه نشست‌های با شهرداری داشتیم و آنها نیز بسیار مصمم هستند تا برای بازگشایی ورودی قدیم کمک کنند، خاطرنشان کرد: ورود از مسیر قدیمی بسیار راحت‌تر است البته ورودی کنونی کاخ گلستان که متعلق به دوران پهلوی به حساب می‌آید نیز پس از بازگشایی مسیر قدیمی بسته نخواهد شد.
کد مطلب: 70432
نام شما

آدرس ايميل شما

قاتل آتنا به دار مجازات آویخته شد
به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟
هشدارهای پلیسی برای پیشگیری از کلاهبرداری