چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - 20 Sep 2017
۰

ترکیه نمی‌تواند همزمان آتش افروز و آتش نشان جنگ باشد

جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۹
بشار جعفری -نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد و رئیس هیات دولت این کشور- در مذاکرات آستانه پایتخت قزاقستان گفت: ترکیه نمی‌تواند همزمان آتش افروز و مسئول آتش نشانی جنگ در سوریه باشد.
ترکیه نمی‌تواند همزمان آتش افروز و آتش نشان جنگ باشد
به گزارش خدمت؛ بشار جعفری در حاشیه مذاکرات آستانه 3 اعلام کرد که ترکیه باید به مصوبه های این اجلاس احترام گذاشته و نیروهای خود را از سوریه خارج کند.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از سخنان جعفری نوشت: ترکیه به عنوان یکی از سه کشور تضمین کننده مذاکرات آستانه، باید مرزهای خود را به روی تروریست‌ها ببندد.

وی همچنین بر ضرورت رعایت حق حاکمیت ملی سوریه تاکید کرد و خروج نیروهای ترکیه را از این کشور خواستار شد.

در مذاکرات آستانه که به ابتکار ایران، روسیه و ترکیه سه دور آن برگزار شده است، برای نخستین‌بار هیات دولت و نمایندگان چندین گروه از مخالفان مسلح امضا کننده پیمان آتش بس فراگیر(برقرار شده از 10 دی ماه)، رو در رو مذاکره می‌کنند.

اعضای ثابت این نشست‌ها افزون بر دو هیات دولت سوریه و مخالفان مسلح، قزاقستان به عنوان میزبان، سازمان ملل، ایران، ترکیه و سوریه به عنوان متولیان مذاکرات هستند.

در این نشست‌ها برای تعیین ساز و کار نظارت بر آتش بس و تشکیل گروه کاری قانون اساسی جدید سوریه مذاکره می‌کنند که آخرین دور آن دیروز برگزار شد.

منبع: ایرنا
کد مطلب: 63856
نام شما

آدرس ايميل شما

به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟
هشدارهای پلیسی برای پیشگیری از کلاهبرداری
کدام برنج‌های وارداتی آلوده به "آرسنیک" هستند؟