چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - 20 Sep 2017
۰

سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا اطلاعات حساس را از ترامپ مخفی می‌کنند

پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۶
سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا اطلاعات حساس را از ترامپ مخفی می‌کنند
به گزارش خدمت؛ روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» گزارش کرد که سازمانهای اطلاعاتی آمریکا ظاهراً اطلاعات حساس را از دسترس «دانلد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا مخفی می‌کنند زیرا نگران افشا شدن این اطلاعات هستند.

طبق این گزارش، سازمانهای اطلاعاتی آمریکا در برخی موارد ترجیح می‌دهند که به رئیس‌جمهوری کشورشان شیوه جمع‌آوری اطلاعات را نشان ندهند.

بنا به گفته مقامات کنونی و سابق آمریکا، مخفی کردن اطلاعات از ترامپ نمایانگر بی‌اعتمادی میان شاخه اجرایی و سازمانهای جاسوسی آمریکا است.

«ادم شیف» عضو کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که در گذشته حرفی از اینگونه نگرانی‌ها مطرح نبوده است.

وی توضیح داد: «من با افراد جامعه اطلاعاتی که در خصوص کاخ سفید و رئیس‌جمهور نگرانی‌هایی دارند صحبت کرده‌ام و فکر می‌کنم که این نگرانی‌ها، اشکال مختلفی دارد».

این مقام کنگره ادامه داد: «آنچه که جامعه اطلاعاتی به عنوان مقدس‌ترین وظیفه خود می‌دانند، محافظت به بهترین شکل از اطلاعات و محافظت از افرادی که این اطلاعات را تولید می‌کنند، می‌باشد».

این گزارش اشاره کرد که از نظر تاریخی مقامات اطلاعاتی، اطلاعات مربوط به چگونگی جمع آوری اطلاعات را مخفی نگه می‌دارند اما در این موارد، اطلاعات به واسطه امانتداری رئیس‌جمهور، مخفی نگه داشته نمی‌شود».

دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا اواخر روز چهارشنبه به وقت محلی اتهاماتی را مبنی بر اینکه مقامات اطلاعاتی این کشور اطلاعات را از ترامپ مخفی نگه می‌دارند، رد کرد.
کد مطلب: 63809
نام شما

آدرس ايميل شما

به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟
هشدارهای پلیسی برای پیشگیری از کلاهبرداری
کدام برنج‌های وارداتی آلوده به "آرسنیک" هستند؟