چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - 20 Sep 2017
۰
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خبر داد

بهره‌برداری کامل خط ۷مترو در بهار ۹۶ / جابجایی یک میلیون و ششصد هزار مسافر توسط خط ۷

چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۰
مازیار حسینی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران امروز ضمن بازدید از خط ۷متروی تهران، با تاکید بر بهره‌داری از ۵ایستگاه این خط تا پایان اسفن۹۵، از بهره‌بردای کامل این خط در بهار ۹۶ و امکان سفر یک میلیون و ششصدهزار نفر در این خط مترو خبر داد.
بهره‌برداری کامل خط ۷مترو در بهار ۹۶ / جابجایی یک میلیون و ششصد هزار مسافر توسط خط ۷
به گزارش خدمت؛ امروز اهالی رسانه با حضور مازیار حسینی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و هابیل درویشی مدیرعامل شرکت مترو تهران از روند ساخت خط 7متروی تهران بازدید کردند.

در این بازدید مازیار حسینی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران طی سخنانی به برخی ویژگی‌های خط 7متروی تهران پرداخت و گفت: این خط عمیق‌ترین خط متروی تهران است که در حدود 30متری زیر زمین در حال ساخت است. همچنین این خط با دیگر خطوط متروی تهران تقاطع دارد. در ایستگاه محمدیه خط 7 به میزان 11متر پایین‌ از خط 1 ساخته شده است.

حسینی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ادامه احداث این خط مترو را سخت‌تر از خطوط دیگر دانست و گفت: به علت پیچیدیگی‌های فنی، این خط از سایر خط‌های مترو سخت‌تر می‌باشد. چرا که این ایستگاه‌ها و خطوط در حالی ساخته می‌شود که مثلا در ایستگاه محمدیه، خط یک مترو در حال بهره‌برداری و ارائه خدمات است. همچین این خط از زیر تونل توحید و برج میلاد نیز می‌گذرد. همچنین سست بودن خاک و عبور این خط از برخی مناطق بافت فرسوده و بالا بودن سطح آب‌های زیرزمینی، سختی کار و پیچیدگی آن را بیشتر می‌کند.

حسینی بر این نکته تاکید کرد که این خط با 30کیلومتر طول از ایستگاه تختی شروع شده و به صورت ال شکل به سمت غرب آمده و از ایستگاه نواب به سمت شمال تا میدان پونک ادامه می‌یابد. در فاز اول حدود 10کیلومتر از این خط مشتمل بر 5ایستگاه مسافرگیری و 2ایستگاه عبوری از ایستگه محمدیه تا نواب مشتمل بر 5ایستگاه محمدیه، بریانک، کمیل، رودکی و نواب، تا پایان اسفند 95 به بهره‌برداری خواهد رسید.

حسینی در ادامه گفت: با بهره‌برداری از خط 7متروی تهران، پیش‌بینی می‌شود روزانه یک میلیون و 620هزار نفر مسافر از این خط بهره‌مند شوند.

به گفته معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در حالی که در حال حاضر حدود 3میلیون نفر روزانه توسط مترو جابه جا می‌شوند، خط 7مترو نقشی بسیار موثر در جابجایی مسافران مترو خواهد داشت.

مازیار حسینی به فعالیت 5435 نفر از طریق پیمانکاران در این خط خبر داد و تعداد افراد فعال در این پزوژه با احتساب مشاوران و .. را بیش از 6هزار نفر دانست که برای توسعه این خط در حال فعالیت هستند.

وی توجه به معماری چشم‌نواز ایستگاه‌ها هم اشاره کرد و گفت: بنا و سازه مترو، سازه‌ای 100ساله است و باید به گونه‌ای بنا شود که 100سال عمر داشته باشد. اما در این میان باید توجه کرد که معماری ایستگاه‌ها به نوعی باشد که برای مردم چشم‌نواز باشد. وی در همین خصوص توجه به طراحی ورودی ایستگاه‌ها و متریال ساخت و نمای ایستگاه‌ها را مورد تاکید قرار داد.

مازیار حسینی در ادامه صحبت‌های خود در خصوص میزان ساخت مترو در تهران گفت: امسال و سال 96 با بهره‌برداری سالانه 30کیلومتر مترو در تهران، رکورد بهره‌برداری از خطوط متروی تهران شکسته می‌شود.

وی در پایان با تاکد بر بهره‌برداری 5ایستگاه از خط 7متروی تهران تا پایان اسفند 95، بهره‌برداری کامل از خط 7متروی تهران را بهار 96اعلام کرد.

 در این بازدید هابیل درویش مدیرعامل متروی تهران نیز در سخنانی با اشاره به اینکه دو هفته قبل شهردار تهران محمدباقر قالیباف نیز از این خط بازید داشت گفت: در این دوهفته به اندازه 80روز کار در این خط انجام شده است.

درویش مدیرعامل متروی تهران در ادامه گفت: ساخت هر ایستگاه حدود 4ماه زمان می‌خواهد، اما با تاکید بر کیفیت و مسائل ایمنی و HSE به صورت شبانه‌روزی کار در حال انجام است و هر ایستگاه در حدود 40روزه ساخته می‌شود و هر ساعتی از شبانه‌روز که بیایید همکاران ما در اینجا مشغول به کار هستند.

درویشی کار مترو را متفاوت با فعالیت‌های عمرانی دانست و گفت: مترو با دیگر فعالیت‌های عمرانی تفاوت دارد؛ یکی اینکه بخشی از آن عمرانی است؛ دیگر اینکه کارهای عمرانی دیگر را می‌شود فاز به فاز بهره‌برداری کرد اما مترو تا 100درصد آماده نشود نمی‌توان از آن بهره‌برداری کرد.

به گزارش خدمت؛ خط7متروی تهران به طول 27کیلومتر با عمق متوسط 26 متر از ورزشگاه تختی در شرق تهران آغاز در مسیر غرب تا بزرگراه نواب ادامه دارد و از نواب به سمت شمال با گذر از زیر تونل توحید و برج میلاد به میدان صنعت و میدان پونک می‌رسد.
کد مطلب: 63799
نام شما

آدرس ايميل شما

به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟
هشدارهای پلیسی برای پیشگیری از کلاهبرداری
کدام برنج‌های وارداتی آلوده به "آرسنیک" هستند؟