چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - 20 Sep 2017
۰

وقتی آرزوی یک آتش‌نشان برآورده می‌شود

سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۳
پدر شهید داداشی گفت: هر روز و در هر عملیاتی که شرکت می کردم، آرزویم شهادت بود. در زمان هشت سال دفاق مقدس نیز، حضور فعالی داشتم؛ اما شهادت آن زمان هم نصیب من نشد. این آرزو همواره با من بود تا این‌که پسرم به شهادت رسید. او توانست به آرزوی سالیان سال من دست پیدا کند و از این بابت به او غبطه می‌خورم.
وقتی آرزوی یک آتش‌نشان برآورده می‌شود
به گزارش خدمت؛ همانند خیلی‌ها، آرزو داشت زمانی که بزرگ می‌شود حرفه پدر را پیش بگیرد. از 3 سالگی به‌خوبی با ایستگاه‌های آتش‌نشانی آشنا بود. با پدرش به ایستگاه می‌رفت و علاقه‌اش هر روز به این حرفه بیشتر می‌شد. در نهایت نیز توانست آتش‌نشان شود.

آتش‌نشانی که پایان کارش به شهادت ختم شد. امیرحسین داداشی یکی از آتش‌نشان‌های شهیدی است که در حادثه پلاسکو به شهادت رسیده است.

پدر او نیز خود آتش‌نشان بوده و پس از 30 سال خدمت در این حرفه، بازنشست شده است.

او می‌گوید که آرزو داشته به شهادت برسد؛ اما این افتخار نصیب فرزندش شده است.

پدر امیر حسین داداشی از آرزوهایش برای شهادت می‌گوید؛ از زمانی که هر روز و در هر عملیات برای خود شهادت را آرزو می‌کرده است؛ اما در نهایت شهادت نصیب فرزندش می‌شود.

وی می‌گوید: من خود آتش‌نشان بودم و اکنون با 30 سال خدمت در این حرفه، بازنشست شده‌ام. امیر حسین نیز علاقه زیادی به آتش‌نشان شدن داشت و در نهایت نیز راه من را ادامه داد.

پدر شهید داداشی می‌افزاید: با آتش‌نشان شدن امیر حسین مخالفتی نکردم؛ زیرا برای انتخاب این حرفه باید عاشق کارت باشی و امیر حسین نیز این چنین بود.

وی با اشاره به آرزوهای خودش در زمان آتش‌نشان بودن می‌گوید: هر روز و در هر عملیاتی که شرکت می‌کردم، آرزویم شهادت بود. در زمان هشت سال دفاق مقدس نیز، حضور فعالی داشتم؛ اما شهادت آن زمان هم نصیب من نشد. این آرزو همواره با من بود تا این‌که پسرم به شهادت رسید. او توانست به آرزوی سالیان سال من دست پیدا کند و از این بابت به او غبطه می‌خورم.

پدر شهید داداشی از روز شهادت فرزندش می‌گوید و می‌افزاید: امیر حسین از جمله آتش‌نشان‌هایی بود که در مرحله نخست ریزش ساختمان پلاسکو، زیر آوار ساختمان ماند و تلاش‌های همکارانش برای خروج او تا پیش از ریزش کامل ساختمان، نتیجه‌بخش نبود. در نهایت نیز پیکر پاک او چند روز زیر آوار ساختمان پلاسکو ماند تا این‌که آتش‌نشان‌ها موفق به پیدا کردن آن شدند.

وی با بیان این‌که "شهادت، آرزوی امیر حسین نیز بود" می‌گوید: قرار بود به‌همراه فرزندم به جمع مدافعان حرم بپیوندیم. تمام تلاش ما این بود که به سوریه اعزام شویم؛ اما قسمت این بود که امیر حسین در صحنه حادثه پلاسکو به شهادت برسد.

منبع: افکار
کد مطلب: 63237
نام شما

آدرس ايميل شما

به چه کسانی درون‌گرا می‌گویند؟
هشدارهای پلیسی برای پیشگیری از کلاهبرداری
کدام برنج‌های وارداتی آلوده به "آرسنیک" هستند؟